Аеропорт, інвестиції, екологія. Такими у 2020-ому році будуть пріоритети розвитку Дніпропетровщини. Про плани на майбутнє та досягнення минулого року перед громадськістю звітував очільник області Олександр Бондаренко. Нагадаю, на посаді він – з вересня 2019-го. Отже, розповідав лише про чотири місяці роботи. Зокрема, згадав про будівництво нового аеропорту Дніпра. На нього вже виділили мільярд двісті мільйонів гривень. Загалом термінал та злітно-посадкова смуга будуть коштувати двісті мільйонів доларів. Утім, половину суми покриє інвестор. Також на приватні кошти область відновлює сім великих об’єктів. Серед них — водоводи, льодова арена “Метеор” і санаторій “Солоний лиман”. За останні три місяці 2019-го область побудувала двадцять інфраструктурних об’єктів. Наступного року, за словами Бондаренка, зведуть і відремонтують уп’ятеро більше.
Олександр Бондаренко, голова Дніпропетровської ОДА: “Це більше 100 об’єктів. У інших областях немає такої кількості об’єктів будівництва. Це школи, садочки, стадіони, лікарні, сільські амбулаторії. Більше 40 з цих 102 об’єктів, про які я вже заявляв, – це будуть об’єкти медичної галузі”.
Олександр Бондаренко анонсував побудову екопарку з тваринами у вольєрах. Він буде у десятьох кілометрах від обласного центру. Будівництво сподіваються розпочати влітку: облдержадміністрація виділяє територію, а благоустрій ляже на плечі інвестора. Екополітику провадять і на території Придніпровського хімзаводу. Там побудують огородження, які убезпечать місцеве населення від впливу радіоактивних викидів. А також зведуть лабораторію для радіохімічного контролю. На це держава виділяє понад сорок чотири мільйони гривень. Ще близько шести з половиною мільйонів євро надали європейська комісія та уряд Норвегії. З іншими підприємствами чиновники домовляються про зменшення шкідливих викидів у повітря.
Олександр Бондаренко, голова Дніпропетровської ОДА: “Перші плоди нашої роботи: минулого тижня “АрселорМіттал” зробив заяву, що буде припиняти шостий блок свого доменного цеху. І це також буде сприяти покращенню якості нашого повітря”.