06 Березня 2020, 18:59

Істинна аристократка духу: Музей українського живопису відкрив виставку пам’яті Людмили Тверської (ВІДЕО)

Істинна аристократка духу: Музей українського живопису відкрив виставку пам’яті видатної дніпровської мистецтвознавиці Людмили Тверської. Нагадаємо, що музейниця пішла з життя 20 січня — трохи більше ніж за місяць до свого 80-річного ювілею. Вернісаж відбувся 5 березня. Експозиція цікава тим, що всі представлені полотна — їх близько сотні — з приватної колекції Тверської. Її вона збирала протягом усього професійного шляху. Майже все життя Людмила Тверська присвятила вивченню творчості художників Придніпров’я. В її колекції  близько сотні творів. Із кожним пов’язана своя історія. Наприклад, цю роботу їй подарував Станіслав Юшков — на знак вдячності. Музейниця наважилася виставити його полотна в художньому музеї в кінці 80-х.

Станіслав Юшков — художник-живописець: “До перестройки выставить Юшкова — это был риск сумасшедший. Она всё-таки очень-очень глубоко понимала искусство, очень глубоко понимала. Она не поверхностно на это всё смотрела, когда многие вешали лейблы сразу — раз, посмотрел… да — это формализм, хоп — и поцепили”.

Деякі історії взагалі народжували нові традиції. От як із Леонідом Антонюком. Дарувати картини мистецтвознавцю — це дуже складно, жартує художник, бо лише він знає їм ціну. В колекції пані Людмили три його роботи — їх вона обрала сама. Оцю живописець створив за дві години з натури — натхнення зійшло на Поліссі.

Леонід Антонюк — художник-живописець: “Вона вибрала її — вибрала, просто вибрала! Згодився — я віддав. Все. Це було до її 70-річчя — воно було раніше на місяць, а виставка моя пізніше. Ну, я їй сказав, що вибереш на виставці моїй, ну, як подарунок. Ця робота друга — вона до 60-річчя була – мого 50-річчя, а її 60-річчя — в нас 10 років різниця була”.

Колекція Тверської — справжній хронологічний зріз. Його рамки надзвичайно широкі — від 50-х років 20 століття і по сьогодні. Мистецтвознавиця зібрала твори більше двох десятків митців. Усі вони — класики дніпровської школи живопису та її друзі. Проте цінність не лише в цьому.

Володимир Маліков — провідний науковий співробітник музею українського живопису: “Як відомо, вона зростала у творчій родині — її батько та мати були також художниками. До речі, батько — Володимир Степанович Кузьменко — він був заслуженим художником Російської Федерації, мав звання “Заслуженого діяча мистецтв”, і відтак роботи її батьків можна також знайти на цій виставці. Це твори, які представляють пласт мистецтва 50 — 60 років. Це надзвичайно цікаво”.

Тут і міські пейзажі матері, і квіткові композиції батька. Але найбільш яскравою роботою, на думку співробітника музею, є саме автопортрет Володимира Кузьменка.

Володимир Маліков — провідний науковий співробітник музею українського живопису: “У контексті, зокрема, радянського мистецтва зламу 50 – 60 років, ця робота є по-справжньому характерною, вона є у часі, вона є в епосі, тому тут по-справжньому ця виставка може полишити експозиційний простір нашого музею і бути представлена на інших масштабних ретроспективних проєктах”.

Автор – Станіслав Пивонос Камера – Олександр Наумов

Вибір редакції

Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58