За п’ять з половиною місяців підготували сорок одного фахівця. Шестеро приїздили навчатися з Кам’янського та Кропивницького. Кому до вподоби водити трамваї чи тролейбуси — знає Стас Коновалов.
Маргарита виходить на маршрут трамваю вперше і не приховує свого хвилювання. Раніше працювала геодезисткою, втім, каже, втомилася від регулярних відряджень і вирішила спробувати себе у новій професії. Так і стала ученицею школи водіїв електротранспорту.
Маргарита Шиктарьова, учениця школи водіїв електротранспорту: «Геодезист — это постоянные командировки. Мне надоели эти постоянные командировки и я решила сменить профессию. Я вожу машину и решила, что у меня получится и трамвай водить».
Навчальний рік у школі водіїв трамваїв і тролейбусів почався 1 жовтня. Випускники не лише дніпряни — шестеро учнів їздили навчатися з Кам’янського та Кропивницького. Тепер треба перевірити набуті навички на практиці. Водійське посвідчення отримав 41 студент — і одразу до роботи.
Маргарита Шиктарьова, учениця школи водіїв електротранспорту: «В первый раз, конечно, страшновато. Потому что тут и тормозной путь больше, и сама машина большая, тяжеловесная. Но это только первый раз. Потом уже все будет хорошо».
Кондукторка Людмила каже: трапляються такі новачки, що стрімко приборкують трамвай. За 20 років роботи бачила, як з першого разу рушали без різких поштовхів, але, каже, у більшості все приходить із досвідом.
Людмила Матвієнко, кондукторка: «Все бывает, конечно. Нужно привыкнуть, научиться. Но все будет! Девочки сумеют и будет все хорошо!»
Стас Коновалов, журналіст: «Понад 40 студентів проходили навчання 5 з половиною місяців. Наразі вони виходять на маршрут разом з інструкторами, а вже на початку квітня вони почнуть керувати трамваями самостійно».
Автор — Стас Коновалов
Камера — Олександр Височин