Не кажи “не вмію”, а кажи “навчуся”! Ця народна мудрість уже кілька днів актуальна не тільки для школярів, а і для педагогів Дніпра. Найближчі три тижні вони мають навчати дітей дистанційно. Тобто — за допомогою Інтернету. Вчителі, які з комп’ютером ще не поладнали, опановують його на додаткових курсах. Звикати до нових правил доводиться і дітям, і батькам. Як їм це вдається — розкаже Юлія Бублик.
Ірина Шулєшко, вчителька математики в школі № 144: «Открыли тетрадочки, записали сегодняшнее число. Классная работа. И тема урока — подобные слагаемые».
Ірина Шулєшко викладає математику в 144-ій школі Дніпра. З понеділка свій предмет вона читає не перед повним класом, а перед комп’ютером.
Тетяна Івашкова, заступниця директора з навчально-виховної роботи школи № 144: «В данный момент все учителя находятся на рабочем месте, по своему расписанию».
От тільки нікого з дітей у школі не зустрінеш. Вони — вдома, найближчі три тижні навчатимуться дистанційно. В міському управлінні освіти кажуть: як організувати навчальний процес, кожен заклад вирішував самостійно.
Олена Сокур, заступниця керівника міського відділу освітньої діяльності: «Кожен заклад має певну організаційну, кадрову та академічну автономію».
Хтось використовує онлайн-платформи, хтось — месенджери, а хтось — записує уроки на відео. В 144-ій школі вдаються одразу до кількох засобів.
Тетяна Івашкова, заступниця директора з навчально-виховної роботи школи № 144: «Если это изучение нового видеоматериала — это записанные видеоуроки, это ссылки на какие-то видео, находящиеся в сети. Это различные тестовые системы, Google-формы, Class Time, Learning Apps и т.д.»
Що саме обере викладач — залежить від віку школярів. Так, наприклад, вивчає фізику восьмий клас. Вчителька створила онлайн-презентацію, яку можуть редагувати всі учні одночасно.
Люся Беграгян, вчителька фізики в 144-ій школі: «Это общая презентация. На первом слайде я им пишу задание. Вот у меня видно кто есть, кто у меня открыл, кто находится. А каждый следующий слайд — это слайд детей, на которых они пишут ответы».
Викладачка одразу перевіряє відповіді та вписує свої коментарі. Так проходять і контрольні роботи.
Люся Беграгян, вчителька фізики в 144-ій школі: «Я вижу кто сам пишет, кто у кого скопировал».
Присутність учнів на таких онлайн-уроках висока, запевняють педагоги.
Тетяна Івашкова, заступниця директора з навчально-виховної роботи школи № 144: «У нас есть электронный журнал, поэтому мы приняли решение, что учителя в электронном журнале будут отмечать отсутствующих детей, чтобы мы видели общую картину».
Але учням початкової школи дистанційна наука дається складніше, ніж старшим класам, кажуть в управлінні освіти.
Олена Сокур, заступниця керівника міського відділу освітньої діяльності: «Діти дорослі розуміють та усвідомлюють, що їм треба вступати. Вони більше обізнані в комп’ютерних технологіях і вони швидше до цього долучаються. Було важче, як ми малюків зможемо підтягнути? От через групи Вайбер — через батьків!»
Батьки зізнаються: карантин значно ускладнив життя.
Лілія, мама першокласника і одинадцятикласника: «Не зря в Интернете ходит мем: “А нельзя ли детей в школе закрыть на эти три недели, а не дома?”
Дар’я Баркова, вчителька першого класу: «Мы постарались по максимуму раздать материал, который был у нас здесь, в школе, для проведения уроков, который они могут выполнять в тетрадях на печатной основе, чтобы не пропускать материал. Также мы подключили Интернет-ресурс. Туда мы загружаем интерактивные задания».
На завдання з одного предмету дитина витрачає десять хвилин. Так першокласники опановують математику, українську та англійську мови. Педагоги упевнені: найближчі тижні не варто припиняти навчання. Лише так можна зберегти результати. А батьків просять пам’ятати: карантин — це не канікули. Тому дітям не варто відвідувати заклади дозвілля.
Автори — Юлія Бублик, Кирило Бережний
Камера — Олександр Височин