Коронавірус у мистецтві: люди всього світу почали переосмислювати ситуацію із пандемією. Наприклад, італійці співають, в Росії — роблять тематичний манікюр, а дніпряни — створюють арт-об’єкти. Що з цього вийшло — дізнавався Станіслав Пивонос.
До життя в умовах самоізоляції через пандемію коронавірусу кожен звикає по-різному: для одних — це майже норма, інших карантин лякає, а деяких — наштовхує на роздуми. Наприклад, художник Валерій Сосна свої рефлексії втілив у картині “Коронавірус”, як він його уявляє.
Валерій Сосна — художник, автор картини: «Это характер вот этого положения, которое сейчас, этого настроения, этих ощущений, как бы я его себе представил. То есть — это некая такая большая, будем говорить, форма, которая как коловрат, который, вращаясь, накручивает, накручивает вот эти все события в воображении, вот этих всех новостей, всей этой информации, которая в него поступает».
На арт-об’єкт в руках дніпровської дизайнерки Каріни Гаєвої перетворилася і звичайна захисна маска. Точніше “Немаска” — бо так називає мисткиня свій витвір. Пояснює…
Каріна Гаєва — дизайнерка, авторка арт-об’єкту: «Мета — не нажитись на хайпі і почати там шити маски, і продавать їх “за дорого” або робити якісь креативні варіації. Продавати їх я не збираюсь. Судячи з коментів у Фейсбуці, люди вже хочуть якісь придбати, але я думаю, ті, які сильно хочуть, я їм просто подарую і все — це не буде тиражу і виробництва».
Ця “Немаска” є реакцією дизайнерки на внутрішню напругу через карантин, заручниками якого ми усі опинилися. А ще — вона стане частиною образу моделей показу нової весняно-літньої колекції бренду GA.EVA. Це досить символічно, каже Каріна, адже він мав відбутися 27 березня, але його перенесли на кінець квітня у зв’язку із пандемією.
Автор — Станіслав Пивонос
Камера — Тарас Іванов