Природа у смітті. На житловому масиві Західний, поблизу вулиці Данила Галицького, є лісопосадка, що потерпає від непотребу. Там весняні квіти традиційно виглядають із ще холодної землі, щоправда, складно знайти хоч якийсь куток серед зелених насаджень без сміття. Місцеві жителі кажуть — бракує сміттєвих баків та уваги комунальників до цієї місцевості. Більше розкаже Влад Яценко.
Пан Микола живе в одному з будинків житлового масиву «Західний» близько двох років. Каже: як переїхав сюди, зрадів, що навколо є така чудова природа. Вирішив відпочити, прогулюючись поблизу дому, але побачив ось це…
Микола, дніпрянин: «Погляньте, як це може подобатися? Це ніяк не подобається. Це кощунство, свинство, інакше я не назву. Я думаю, це не інопланетяни, це самі місцеві жителі, які тут відпочивали і залишили після себе. Причина одна — лінь зібрати. Тобто відпочили, сміття викинули, може під кайфом, і пішли додому”.
Весняні квіти, що проростають з купи сміття, пластикові та скляні пляшки, шприці, залишки вогнищ тощо. Все це побачив і оператор “9 каналу” Руслан Герасименко. Ділиться: у свій час прожив на «Західному» 20 років, але в такому стані місцеву лісопосадку ще не бачив. Причин вбачає кілька — як байдужість людей, так і відсутність сміттєвих баків.
Руслан Герасименко, оператор «9 каналу»: «Раніше було, звісно, сміття, але так — де-не-де. А зараз — це просто тотально. Немає майже місця, де не було би якихось баклажок, пляшок, шприців. Хотів би попросити, щоб люди не смітили, прибирали за собою, все-таки — це наша природа, це наші легені. Я не розумію, як так можна”.
Місцеві жителі раніше любили проводити час у лісопосадці. Зараз же до зелених насаджень у смітті деякі приходять не для прогулянок на свіжжому повітрі. Мешканці будинків навколо кажуть: влада не звертає увагу на екологічну проблему.
Лілія, дніпрянка: «Якщо люди виходять на суботник, тоді прибирають. А влада взагалі не допомагає нічим цій посадці. Років 10 я тут живу і вона в такому стані завжди. І нічого не змінюється. Смітників не вистачає, і взагалі нічого не вистачає, її треба розчистити від старих дерев непотрібних”.
Тамара, дніпрянка: «Там колись криниця була, а зараз — смітник. Я давно там була, на лижах ми ходили кататися, а зараз — сміття”.
У департаменті екологічної політики відповідають: у Дніпрі наразі близько 300 стихійних сміттєзвалищ. У 2019 році ліквідували 73 таких. На 2020 рік міська рада виділилиа 9,1 мільйони гривень на боротьбу зі стихійними смітниками. Наразі почали організаційні роботи.
Тетяна Левачова, начальниця відділу екологічного контролю департаменту екологічної політики ДМР: «Реагуємо на звернення мешканців, які заявляють про стихійні сміттєзвалища, які утворені в місті і також людьми. Продукти гниття потрапляють в атмосферне повітря, у грунтові води. Але ж багато мешканців п`ють і підземні води з колодязів. І, мабуть, вони самі не розуміють, що створюють загрозу собі утворенням стихійних сміттєзвалищ”.
Автор — Владислав Яценко
Камера — Руслан Герасименко