Кількість хворих на коронавірус в Україні наближається до тисячі, Кабмін затвердив список додаткових обмежень у зв’язку з пандемією та день пам’яті загиблих від COVID-19 — про головні події України та світу розкаже Станіслав Пивонос.
За останню добу в Україні виявили ще 138 хворих на COVID-19, двоє з них — на Дніпропетровщині. Коронавірус підтвердили у 36-річної мешканки Новомосковська та у 44-річної жінки з Кривого Рогу. Відтак, в регіоні нараховують 12 інфікованих, загальна їх кількість по Україні — 942. 23 людини — померли, 19 — одужали.
У світі ж станом на ранок 3-го квітня зафіксовано майже 1 мільйон 16 тисяч випадків зараження коронавірусом, з них більше 212 тисяч осіб одужали і понад 53 тисячі — загинули.
П’ятірку лідерів за кількістю інфікованих очолюють Сполучені Штати — понад 245 тисяч. За ними Італія — 115 тисяч. Не надто краще і в Іспанії — там 112 тисяч хворих. В Німеччині їх майже 85 тисяч. Трошки менше інфікованих в Китаї — 82 тисячі. До речі, китайський уряд оголосив 4 квітня днем пам’яті загиблих від нового коронавірусу COVID-19. На знак жалоби по всій країні, в посольствах і консульствах КНР за кордоном приспустять державні прапори, а о 10 ранку за місцевим часом китайці вшанують пам’ять жертв інфекції 3-хвилинним мовчанням.
Уряд України посилює карантин. Відтак, з 6 квітня на найближчі 3-4 тижні пересуватися вулицями більш ніж двом особам разом, окрім випадків супроводу дітей — заборонено. Це стосується і прогулянок у парках та інших масових зібрань. Також Кабмін залишає працювати на держкордоні тільки 21 пункт пропуску і вводить обов’язкову обсервацію на 14 днів осіб, що прибули з-за кордону. Якщо це допоможе стримати розповсюдження коронавірусу, в кінці квітня обмеження почнуть послаблювати, каже прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Денис Шмигаль — прем’єр-міністр України: «Цей процес буде відбуватись у кілька етапів. Перший: на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить нам вже з початку травня почати рестарт економіки, але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів. Обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги будуть все одно діяти. Всі без винятку будуть зобов’язані носити маску і дотримуватись карантину. Для старших людей, школярів і студентів карантин буде продовжений».
Режим карантину, зокрема, посилюють і в нашій області, а саме — вводять додатковий режим тестування людей, яких підозрюють на COVID-19. Поліція перевірятиме весь шлях інфікованого і примусово ізолюватиме тих, із ким контактував хворий на коронавірус. Вони вибірково пройдуть ПЛР-тест, яких Дніпропетровщина вже отримала 10 тисяч.
Святослав Олійник — голова Дніпропетровської обласної ради: «Чому вибірково — тому що певні люди, наприклад, члени родини — вони, не маючи симптомів, але були у більш тісному контакті, ніж водій таксі або водій громадського транспорту. Тому ми можемо вибірково сьогодні робити ці тести зараз — запускаємо цей механізм і це нам дасть можливість ще сильніше локалізувати очаги».
Обсервація в наметі: на Дніпропетровщині стартував пілотний проект ізольованого містечка. Встановили його рятувальники ДСНС України на виїзді з регіону поблизу села Могильов. В таборі — 65 наметів, пристосованих для проживання 130 людей, а також господарча частина, зона санітарної обробки та намети для особистої гігієни — з душовими й роздягальнями. Також на території табору розташовані 2 намети для медиків і спеціальні рамки для проведення дезінфекції та термічної обробки речей.