09 Квітня 2020, 17:07

Першотравенськ – “гніздо” коронавірусу на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

26 випадків коронавірусу підтвердили в Першотравенську –  це наймолодше місто Дніпропетровщини з населенням у 29 тисяч людей.  Нагадаю: 6 квітня тут виявили шістьох хворих, наступного дня позитивні результати дало тестування ще п’ятнадятьох. 9 квітня — 5 нових. Спалах треба негайно локалізувати, тож з 9-ї ранку 8 квітня в’їзд-виїзд із населеного пункту обмежили. Поліція та лікарі спільно встановлюють коло осіб, які могли контактувати з хворими на COVID-19.  Попередньо – це близько 600 людей.       Робоча версія про джерело розповсюження коронавірусу – «Міжнародний біблійний коледж», який працює у Першотравенську на базі церкви «Нове покоління». 10 лютого там розпочалася міжнародна конференція, що мала тривати до 3 травня. На служіння та зустрічі учасники з Британії, Німеччини, Литви, Латвії, Росії, Польщі та інших країн збиралися до кінця березня – це дають зрозуміти світлини та відео. До речі, причетні до цього закладу намагються прибрати з мережі сліди активної роботи конференції під час всеукраїнського карантину. Загалом на “Біблійну школу” збиралося до шести сотень людей.        Станом на 9 квітня половину всіх підтверджених випадків інфікування коронавірсуом у нашій області дав саме Першотравенськ.
         Валерій Сердюк, директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації: “Не очень приятная ситуация, потому что ситуация в Днепропетровской области на сегодняшний день является контролируемой. Мы не видим особых вспышек и пневмоний. Но тем не менее, мы видим достаточно интенсивное заражение, инфицирование коронавирусом по Першотравенску. Говорим о том, что сегодня Першотравенск должен переоценить и правильно оценить ситуацию”.
Поліція та медики виявили 556 людей, які перебували на навчанні у біблійній школі та могли контактувати з хворими на коронавірус. Станом на 8 квітня 71 людина підписала інформаційну згоду, всі вони перебувають на самоізоляції – це мешканці Тернівки, Петропавлівки та, власне, Першотравенська. Ще 59 першотравенців перевіряють на коронавірус.  
      Олександр Штепа, уповноважений головного державного санітарного лікаря у Дніпропетровській області: “Ми продовжуємо проводити ПЦР-дослідження тих контактних осіб, які є в місті Першотравенськ. Ця робота буде подовжена. Ми спланували сьогодні знайти “нульового” постраждалого, який був джерелом збудника інфекції в місті Першотравенськ”.
У Першотравенську працює спеціальна комісія,  у центральній міській лікарні створили госпітальну базу.  
        Святослав Олійник, голова Дніпропетровської облради: “Мы убедились в том, что больница, которая сегодня обозначена как опорная, и она готова к приему пациентов. Больницы, медперсонал обеспечены, в том числе и мы сегодня привезли, средствами индивидуальной защиты. Полиция тоже. И мы, совместно со службой ДСНС и полицией, обеспечили то, чтоб карантинные мероприятия проводились”.
Найтяжчими пацієнтами  за необхідності будуть займатися в обласній лікарні ім. Мечникова.  
         Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: “Если будет такая необходимость, приказом руководителя здравоохранения области  они будут госпитализированы в больницу им. Мечникова и мы окажем помощь каждому человеку, который сегодня нуждается”.
В’їзд-виїзд з міста обмежили з 8 квітня, а працівники ДСНС почали обробляти вулиці міста та інші соціально важливі об’єкти.  
         Олександр Шевченко, заступник начальника ГУ з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС в Дніпропетровській області: “Ми здійснили санітарну обробку усіх вулиць міста Першотравенськ. А також були оброблені під’їзди житлових будинків, дитячі майданчики, територія міського ринку, актовокзал та інші соціально важливі об’єкти. Загалом витратили близько 30 тонн рідини”.
Директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації нагадує про найкращий спосіб запобігти розповсюдженню коронавірусу.  
         Валерій Сердюк, директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації: “Лучшим средством избежать инфицирования есть самоизоляция”.
   

Вибір редакції

Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58