13 Квітня 2020, 22:18

ПЛР-дослідження на коронавірус робитимуть в обласній лікарні ім.Мечникова (ВІДЕО)

До двохсот тестів на день. В обласній лікарні імені Мечникова  робитимуть ПЛР-дослідження на коронавірус. Зазвичай їх проводить Дніпропетровський лабораторний центр – перевіряє усіх із підозрами, людей, що мали контакти з хворими на COVID-19 або повернулися з-за кордону. Натомість в обласній клініці дослідження робитимуть людям із пневмонією, а також мешканцям Першотравенська і Павлограда. Для цього персонал лікарні пройшов навчання, а, власне, заклад – отримав нове обладнання.    

Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова:

“У нас в настоящее время десятки людей в области, которые болеют пневмонией. Пневмония занимает четвертое место по смертности в мире. После этих тестов (ПЦР-диагностика позволяет их провести в течение одного дня) мы сможем поставить диагноз и оказывать помощь больному человеку”.

Євгенія Філіппова, завідувачка клініко-діагностичної лабораторії в лікарні ім. Мечникова:

“Пациентам при COVID-19 мы исследуем мазок. Но никто же не отменял общие клинические анализы, биохимические анализы. Вот эта пробирка используется для ПЦР-диагностики. Сюда добавляется транспортная среда, берутся смывы зев/нос и транспортируется. Пробирки, которые используются для экспресс–тестов – пробирки, которые используются для забора других клинических анализаторов, в т.ч. и газов крови, мониторинга насыщения кислородом. Независимо от того, это 1 пациент или 5 пациентов – сколько бы их не было, – в работу включается одномоментно до 10 сотрудников”.

© Телекомпанія "Приват ТВ Днепр" – 9 канал, 2020