Від мінус 16 вдень до мінус 22 вночі – такий температурний режим прогнозують метеорологи на вихідні, 16 і 17 січня. Схожі показники на термометрі, попередньо, протримаються аж до наступного четверга – 21 січня. Як правильно поводитись на морозі, щоб не мати опіків і переохолоджень — з’ясував Кирило Бережний.
Як врятуватися від переохолодження і не отримати супутніх уражень – вирішили дізнатися у мешканців Дніпра. Не виходити з дому на час заморозків — найбільш розповсюджена порада.
СОЦОПИТУВАННЯ
Тепло і комфортно вдягатися, не вживати алкоголь на морозі – такі поради від лікаря Сергія Стажевського. Розтирати обморожені місця снігом, спиртом чи будь-чим іще — не треба і навіть не можна.
Сергій Стажевський, лікар опікового відділення:
“Не нужно растирать снегом – это ничего не дает, кроме травматизации. Не нужно растирать шерстью – это приводит к тому, что капиллярная сеть кожи будет открываться, а обморожение гораздо глубже, и тогда капилляры будут лопаться, будут ткани повреждаться и омертвевать”.
Ураження від холоду можна отримати і при нулі на термометрі. Тож переохолодження і холодові опіки – потенційна загроза, варта уваги і звернення до фахівців.
Сергій Стажевський, лікар опікового відділення:
“Первое что нужно сделать – изолировать человека от холода. Если есть такая возможность. Или в квартиру, или в магазин – туда, где хотя бы температура не минус. Дальше – как-то все же согревать. Восходящая ванна, массаж легкий, теплое питье и все же – скорая и в лечебное учреждение. Потому что обычно самолечение приводит к осложнениям. Человек может не сориентироваться по степени обморожения. Во всей красе клиническая картина разыгрывается на 3-5 сутки, а не сразу”.
Є люди, для котрих врятуватися від холоду в теплому приміщенні – проблематично. Для тих, хто з певних причин не має житла, в містах відкривають пункти обігріву. Згідно з доступною нам інформацією, станом на 15 січня в Дніпрі такий один. До прикладу, у Кам’янському – 11, у Кривому Розі – майже 30, а в Павлограді – зо 2 десятки. У Дніпрі такий розташований на базі Центру соцдопомоги на вулиці Лоцманській, 22А – місцина за 10 кілометрів від центру, в приватному секторі за житловим масивом “Перемога-6”. Тут можуть обігрітися, поїсти, випити теплого чаю та переодягнутися.
Людмила Матьянова, заступниця директора Міського центру соціальної допомоги:
“Тут можно обогреться, переодеться, покушать и все пока. Остаться на 2 часа, если нужно – можно на дольше”.
У тому числі на базі закладу можна отримати первинну медичну допомогу. Застуда та обмороження кінцівок – найчастіші випадки.
Оксана, медпрацівниця Міського центру соціальної допомоги:
“Очень часто бывают отмороженные конечности. Это заканчивается потом ампутациями. А так, все как всегда. Никому от холода не хорошо. В зимний период у них ОРВИ, заболевания какие-то. Для этого есть необходимая первая медицинская помощь”.
Загалом пункт обігріву розрахований на 24 місця. З початку грудня бажаючих обігрітися було 10, розповідає заступниця директора закладу. Ми застали чотирьох.
Володимир, прийшов погрітися: “Благодаря пункту, помогают. Так бы я там и остался мерзнуть. Постригли, накормили, переодели”.
Микола, прийшов погрітися:”Когда были первые морозы, люди успевали ноги отморозить. Забрали их в больницу, будет ампутация. Уже инвалид на всю жизнь. Нельзя погреться ни на вокзале, ничего. Полиция гоняет”.