Маєш улюблений експонат – розкажи про нього: Національний історичний музей імені Дмитра Яворницького запрошує дніпрян взяти участь у конкурсі. Називається він «Стань екскурсоводом!» і присвячений дню екскурсовода, його відзначатють 21 лютого вже 32 роки. Співробітники музею Яворницького до традиції долучилися нещодавно. Щоразу намагаються святкувати разом із своїми відвідувачами. Цьогоріч пропонують їм спробувати себе в ролі гіда. Як саме, дізнавалася Катерина Папруга.
Національний історичний музей імені Яворницького готує дніпрянам чергове творче завдання. Після завершення локдауну музейники пропонують усім охочим спробувати себе в ролі екскурсоводів. Працює це так: обирайте будь-який улюблений експонат музею, шукайте певну інформацію про нього і запишіть коротке відео – не більше п’яти хвилин.
Вікторія Обух – в.о. завідувачки науково-просвітницького відділу ДНІМ ім. Яворницького: “Тут ми не обмежуємо наших учасників, тобто саме ті експонати, той експонат, який сподобається, так, як ви хотіли б записати, так ви його і записуйте. Але все ж таки намагайтеся, це моя така особиста порада, згадати, як саме вам ведуть екскурсії професійні екскурсоводи і, відштовхуючись від цього, ви можете… або можете імпровізувати. Тобто імпровізація, вона завжди приємна для глядача”.
Потім свій ролик треба викласти на офіційній сторінці музею у Фейсбук або на сайті. Автори трьох найкращих отримають комплект тематичних книжок про історію і туризм або ж брендовані сувеніри, наприклад, флеш-накопичувач. Також будуть призи глядацьких симпатій.
Вікторія Обух – в.о. завідувачки науково-просвітницького відділу ДНІМ ім. Яворницького: “Ті, хто наберуть більше лайків, ті отримають призи саме завдяки вподобанням наших глядачів. Але в той же час ми плануємо створити спеціальне журі, яке буде визначати вже так, з точки зору більш наукового підходу, да – хто ширше розкрив ту чи іншу тему”.
Втім, відомо, що це буде 21 лютого – у Всесвітній день екскурсовода. Пані Вікторія каже: ця професія складна, адже це постійна робота з різними людьми – за вподобаннями, характером та віком. І кожного відвідувача треба відчути. До речі, велика група екскурсантів і маленька – це дві абсолютно різні екскурсії, запевняє Вікторія. Перша – складна фізично, бо треба голосніше говорити і контролювати пересування людей. А друга – це індивідуальний підхід до кожного слухача, особливо дітей.
Вікторія Обух – в.о. завідувачки науково-просвітницького відділу ДНІМ ім. Яворницького: “Ті, хто ще міркують над тим, яку професію обрати і, можливо, так, замислювалися – а чому б і не екскурсовод, а чому б і не працівник музею, – то тут одразу хочу сказати, що, дійсно, професія дуже цікава і кожен день ви будете відкривати для себе щось нове – і з точки зору спілкування з іншими людьми, і з точки зору самої професії”.
Автори – Катерина Папруга, Станіслав Пивонос
Камера – Олександр Височин