Таблетка від нудьги – так уже охрестили зимову розвагу, яку влаштували у передмісті Дніпра. Карусель із криги вирубали під керівництвом відомого у Дніпрі винахідника Ігоря Кочета – на водоймі в напрямку Полтавського шосе. Крижаний атракціон окремо привернув увагу рятувальників. Як працює та чи справді безпечно – дізналися безпосредньо в автора.
Півтори години роботи, з десяток активних містян і 7-метрова крижана карусель готова. Назвали її “таблетка від нудьги”. Так хотіли урізноманітнити зимові розваги, розповідає ідейний натхненник, Ігор Кочет.
Ігор Кочет, ініціатор льодової каруселі: “Прикольно. Пробурили этот лед. По кругу мы часа полтора ковыряли. Пробурили. Потом начали кататься, развлекаться. Сам прикол – сделать – получится, не получится. Как оно будет крутиться, будут ли края цепляться, тяжело ли будет крутиться? Ну, в общем, это все эксперименты. Попробовали”.
Рятувальники від крижаного атракціону залишилися не в захваті. За словами начальника управління реагування на надзвичайні ситуації, автор подає поганий приклад. Розвага потенційно небезпечна.
Сергій Курінний, начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС в Дніпропетровській області: “Це небажана реклама для дітей, які знаходяться на дистанційному навчанні. І вони можуть на те місце, де карусель функціонує, вони туди можуть піти самостійно, без дорослих. Розуміємо до яких наслідків це може призвести. Вона може перевернутися і люди можуть опинитися під водою”.
Ігор Кочет, ініціатор льодової каруселі: “Было крещение. Люди вырубывали лунки, люди купались неподготовленные, ныряли. И то, что лунки остаются открытые – это безопасно. Наверное, от того, что это что-то новое, люди не знают как реагировать. И это все плохо, это все страшно. Это дети туда сваливаться. Почему дети гуляют без присмотра?”
Розвага, запевняє Ігор, не нова. До цього схожі конструкції з’являлися то в Запоріжжі, то на водоймах інших міст. Ризики розуміли, тож до підготовки проекту, каже, підійшли відповідально. Місце обирали не навмання.
Ігор Кочет, ініціатор льодової каруселі: “Понятно, что мы не в первый день морозов туда побежали. Второй момент: специально выехали за город, на песчаное озеро, чтоб без течения. Специально не в городе, чтоб не было случайных прохожих. Увидели, что там лед толстый. Вырубили, хотели оптимизировать и немного разломали. Того, что она вот так внезапно потонет или перевернется – не ощущалось. Понятно – это лед, это вода. Но я считаю, что в рамках действия, которое мы делали – это довольно безопасно”.
Зрештою, розповідає Ігор, конструкція за кілька годин зникла, як об’єкт – примерзла до льоду. Експеримент він вважає вдалим. Чи буде ще – дізнаємося згодом.
Автори – Кирило Бережний, Ян Адрусенко