Гуртожитки за адресою проспект Свободи 89, задихаються в побутових відходах. З грудня 2020-го року за цією адресою комунальні служби жодного разу не вивозили сміття. Місцеві жителі кажуть, ніби неодноразово звертались у всі можливі інстанції – від самих комунальників до міського голови, проте питання і досі висить у повітрі. Екологічна ситуація району, де проживають робітники Дніпровського трубного заводу разом з родинами, продовжує загострюватись. Чого чекати місцевим жителям та хто поверне чистоту їхнім подвір’ям — далі у сюжеті.
Житлові будинки серед сміттєзвалища — такий “пейзаж” повстає перед жителями гуртожитків на проспекті Свободи. Робітники Дніпровського трубного заводу разом з сім’ями та дітьми змушені потерпати від антисанітарії, до якої, вочевидь, немає діла ані самому підприємству, ані комунальним службам.
Олена Мельник — місцева жителька: “Проблема в том, что мы ведомственное общежитие, мы относимся к заводу. Все наши вопросы решаемые, все вопросы должно решать наше руководство. Но наше руководство не решает ничего”.
Місцеві жителі зверталися зі скаргами до всіх можливих інстанцій, включаючи Дніпровську міську раду та самого очільника міста. Неодноразово вивозили побутові відходи і власним коштом, проте питання системного вивозу сміття досі лишається невирішеним.
Тетяна Купрій — місцева жителька: “Мы обращаемся к властям городским, чтобы они посодействовали нам чем быстрее, тем лучше. Короче, принять нас в город. Потому как наш «хозяин», скажем так, трубный завод, он нас вообще никак. Он нам ни помощи, ничего”.
25 січня звернення жителів гуртожитків надійшло до департаменту екологічної політики міської ради. Інституція займається утилізацією “безхазяйних” відходів, тому запит департамент відправив до самого керівництва Дніпровського трубного заводу.
Тетяна Левачова – начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики ДМР: “Уже направлено припис на керівника підприємства. Ось, у мене є припис. Направили поштою. Щодо приведення території до належного стану. За інформацією, тут перевізником був до нового року Дніпрокомунтранс. За інформацією комунтранса, вже на сьогоднішній день підприємство не платить за вивіз твердих побутових відходів. Тому вони в кінці року забрали свої контейнери, бо їм ніхто не платить”.
До 2 лютого 2021 року керівництво заводу зобов’язали вирішити питання оплати утилізації сміття і прибрати означену територію. Якщо вимоги департаменту екологічної політики підприємство не виконає — настане час адміністративної відповідальності.
Авторка – Олена Пічуріна
Камера – Тарас Іванов