Від стресу померла чапля, яку патрульні поліцейські витягли з колектора. Побоювання орнітологів, на жаль, виправдалися. Спеціалісти стверджували: птаха не можна було чіпати, адже цей вид занадто емоційний і тендітний, як і більшість навколоводних. Через це чаплі дуже складні в реабілітації. З 10 випадків врятувати виходить одного-двох птахів. Інші гинуть або через занадто пізно отриману допомогу, або через відмову від їжі. В підсумку організм слабшає та врешті-решт – відмовляє.
Нагадаю, днями у мережі Фейсбук поширювалася інформація про те, що на житловому масиві “Перемога” в колекторі перебуває біла чапля. Люди непокоїлися, що вона може замерзнути або загинути від голоду. Птаха зловили та передали в КП “Зооконтроль”, ті, в свою чергу, віддали чаплю на лікування спеціалістам.
Вероніка Конькова — орнітолог: “Вона відмовлялася від їжі, зригувала навіть те, що в неї засовували насильно. Вона слабшала ще більше, плюс – наклалася серцево-судинна недостатність через стрес, і у підсумку – організм не витримав. Якщо би її не чіпали, вона, можливо, перелетіла би в інше місце та її нічого би не бентежило. Але її звідти дістали та помістили в ті умови, де вижити вона не могла”.
Після випадку з чаплею орнітологи планують об’єднатися та видати методичку для офіційних служб. У ній фахівці детально роз’яснять особливості життя диких птахів та ознаки, коли вони дійсно потребують допомоги, а коли просто зберігають енергію після обіду.
Вероніка Конькова — орнітолог: “Хижі птахи не літають постійно, вони не завжди проявляють активність, як горобці, постійно стрибають. Для них зберігання енергії — це пріоритет. Хижак спіймав умовного щура або голуба та весь день, який залишився, сидить та переварює свою здобич. А у людей — птах повинен бути постійно активний, він повинен щось робити. І коли чапля просто сиділа в такому складеному стані, у людей склалося — все погано! Тому потрібно рятувати. Це елементарне незнання біології”.