Останній вівторок лютого вже 26-й рік поспіль відзначають Всесвітній день стерилізації тварин. Цього року він припадає на 23 лютого. День стерилізації тварин впровадили в 1995 році в США – таким чином привернули увагу на проблему вуличних тварин. Стерилізацію фахівці визначають, як перевірений гуманний спосіб порятунку та покращення якості життя як домашніх, так і безпритульних. Одним із ініціаторів розповсюдження інформації про цей день є Організація Об’єднаних Націй.
Стерилізація — це порожнинна операція, призначена для того, щоб собаки та кішки більше не могли народжувати. Фактично – це засіб контролювати популяцію тварин.
Євгенія Новачок, волонтерка, власниця перетримки для котів: “У нас в законодавстві закріплено, що собаки, які не несуть племеної цінності або не мають дозволу на розмноження від клубу, вони мають бути стерилізовані. Виключення може бути лише, якщо є вади по здоров`ю. В іншому випадку – тварина повинна бути стерилізована”.
Якщо не стерилізувати кота чи собаку, це може призвести до хаотичного розмноження тварин з різними відхиленнями від породи чи спадковими вадами.
Євгенія Новачок, волонтерка, власниця перетримки для котів: “Собаки з офіційних розплідників мають генетичні тести, які підтверджують, що вони не несуть різноманітних захворювань. В нас по вулиці бігає багато тварин з алергіями. Це дуже поширена проблема. Також дуже багато вад серця”.
Ще одна проблема – численні безпризорні вуличні тварини, які часто можуть бути агресивними до людей. Без контролю народжуваності їх стає все більше, тож ООН підтримує Всесвітній день стерилізації, як перевірений спосіб порятунку та покращення якості життя тварин. На відміну від знищення собак і котів, – це гуманний захід.
Ганна Карпеченкова, консультантка фонду ООН в галузі народонаселення в Україні: “Тварина, яка живе на вулиці, якщо вона буде часто приводити потомство, то для самої тварини це проблематично. Вона виснажується, її здоров`я стає гіршим”.
Як каже волонтерка Євгенія Новачок, що ця процедура навпаки – покращить стан. Зоозахисниця і волонтерка, Євгені Новачок, акцентує: людям не варто хвилюватися, що процедура зашкодить тварині.
Євгенія Новачок, волонтерка, власниця перетримки для котів: “Якщо кота чи собаку стерилізувати до першої тєчки, то 99% – не буде пухлин ракових молочних залоз”.
Але вочевидь у людей недостатньо інформації, щоб оцінити і безпечність операції, і доречність. Тож 23 лютого – слушна нагода повчитися гуманному і правильному ставленню до тварин.
ОПИТУВАННЯ
Авторка – Анна Радківська
Камера – Тарас Іванов