У Дніпрі долучилися до акції “Кришка для крихітки”. У парку імені Шевченка біля Будинку Студентів Благодійний фонд “Генофонд майбутнього” за підтримки Дніпровського національного університету та міської ради Дніпра встановили інсталяцію “Серце” — контейнер для збору пластикових кришок.
Сміттєва проблема стосується абсолютно всіх країн світу. Євросоюз майже готовй відмовитися від пластику, що не піддається переробці. Україна поки що відстає. Судимо по Дніпру: в місте небагато людей, що цілеспрямовано сортують відходи і здають пластик на рісАйклінг. У двох парках Дніпра з’явилися дві нові точки збору – інсталяції “Серце”. Організатори прагнуть вирішувати одразу дві задачі: крім вирішення екологічних проблем – допомогти дітям з особливими освітніми потребами.
Анна Кириченко, директорка БО БФ “Генофонд майбутнього”: “В такий корисний спосіб люди вчаться правильно сортувати сміття, переважно ми говоримо про пластик. Якщо говорити про папір, порівняно з ним пластик він має розкид у тисячі років. І таким чином можна задуматись про це трішечки. І буде очевидним важливість правильногоь сортування сміття та збору пластику для того, щоб правильна утилізація могла в такий спосіб допомагати таким дітям”.
Інсталяцію для збору встановили у парку імені Шевченка біля Палацу студентів. Вона мотивує людей не тільки утилізувати пластик, а й долучитися до благодійності. Отримані від збору та переробки пластику кошти і спрямують на благодійність.
Ольга Соколенко, виконуюча обов’язки ректора ДНУ імені Олеся Гончара: “В нашому університеті біля 115 таких діток, яким надані необхідні освітні послуги, для того, щоб вони відчували себе рівними зі всіма дітками. Є дітки які погано бачать, які погано чують, які не можуть переміщатися самостійно. Тому ми максимально підтримуємо цих діток. Тому така інсталяція приверне увагу всіх громадян міста та області, всіх хто відвідає парк Шевченка”.
Окрім парку Шевченка інсталяцію встановили і в парку “Зелений гай”. До неї можна приносити не тільки кришечки а й пластикові пляшки. Обертаючи колесо ви обираєте, в яке саме сердечко ви хочете кинути пластик.
Анна Кириченко, директорка БО БФ “Генофонд майбутнього”: “Є прекрасний вбудований механізм в цю інсталяцію, який коли кидаєшь пляшку, від пресує ту плашечку, і вже пресований пласти попадає в короб”.
Подібні істаляції планують встановити у центральних парках міста аби долучити більше людей до благодійних справ.
Анна Кириченко, директорка БО БФ “Генофонд майбутнього”: “Ми вже бачимо, що після нашого встановленого сердечка біля палацу студентів, безліч людей починають телефонувати з проханням долучитися. Чи то поставити біля своїх шкіл, спальних районів подібні сердечка. Чи просто зібрали купу пластику і чи можна приїхати і забрати той пластий й утилізувати, і гроші перерахувати дітям”.
Поки не ясно, скільки грошей можна виручити за вторсировину з однієї інсталяції. У подальшому, коли перші сердечка наповняться, представники “Генофонду майбутнього” звітують про зібрані кошти.
Анна Радківська, Руслан Герасименко, Новини 9-го Каналу.