У Дніпрі збираються демонтувати ще один пам’ятник, пов’язаний із радянським минулим – це бюст генерал-майора НКВС Олексія Федорова, який знаходиться біля парку Глоби.
Днями управлінням з питань охорони культурної спадщини міськради був поданий пакет документів до відповідних інстанцій щодо виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, пам’ятки історії місцевого значення під назвою «Бюст двічі Героя Радянського Союзу О.Ф. Федорова» (охоронний № 11471-Дп).
Зазначається, що не має бути на дніпровській землі пам’яті про виконавця сталінських злочинів.
В управлінні повідомляють деталі.
Пам’ятка увічнює ім’я Федорова Олексія Федоровича (30.03.1901 – 09.09.1989) – радянського партійного та державного діяча, двічі Героя Радянського Союзу (1942 р., 1944 р.), учасника встановлення радянської влади в Україні у 1917 – 1920 рр., першого секретаря Чернігівського обкому КП(б)У (1938 – 1943 рр.), командира Чернігівсько-Волинського партизанського з’єднання у роки німецько-радянської війни, генерал-майора НКВС СРСР (1943 р.), першого секретаря Волинського підпільного обкому КП(б)У (1943 – 1944 рр.), першого секретаря Херсонського обкому КП(б)У (1944 – 1949 рр.), першого секретаря Ізмаїльського обкому КП(б)У (1950 – 1952 рр.), першого секретаря Житомирського обкому КПУ (1952 – 1957 рр.), міністра соціального забезпечення УРСР (1957 – 1979 рр.).
У 1944 – 1949 рр., вже будучі на посаді 1-го секретаря Херсонського обкому КП(б)У, був одним із виконавцем сталінської продовольчої політики в Україні, яка призвела до голодомору 1946 – 1947 рр. З квітня 1979 року був головою комісії у справах колишніх партизанів і підпільників при Президії ВР УРСР, яка виконувала, зокрема, «фільтраційні» функції проти людей, що перебували на окупованій території.
Після зняття пам’ятки з обліку наказом Міністерства культури та інформаційної політики України, монумент буде демонтований.
Юлія Олександрова









