У Дніпрі показали, як відбувається утилізація відпрацьованих автомобільних шин, котрі збирають з міських подвір’їв.
За словами заступниці директора департаменту екологічної політики міської ради Ірини Козлової, це вимушена міра, оскільки наявність відпрацьованих шин на подвір’ях багатоповерхівок в якості декору небезпечна з огляду на пожежну та екологічну безпеку.
– Нещодавно ухвалено рамковий закон щодо управління відходами, і тепер ми очікуємо на ухвалення ще низки секторальних законів, один із яких має стосуватися саме поводження з відпрацьованими шинами. Рамковий закон запускає потужну реформу в Україні, яка дасть старт впровадженню принципу «забруднювач сплачує». Тобто, виробники продукції, яка підлягає обов’язковій утилізації, репакування чи розхідних матеріалів, відповідатимуть за їх кінцеву утилізацію. Шини — важлива тема, навколо якої точаться багато дискусій щодо того, як їх утилізувати. У нашому місті є одне з підприємств, яке вже впроваджує європейський принцип безпечної утилізації відпрацьованих шин. Мешканці збирають такі шини на своїх подвір’ях, у попередньо визначених місцях, та звертаються на «гарячу» лінію міської ради. Накопичені шини наразі забирає компанія-перевізник сміття «Екологія-Д», яка привозить їх сюди на перероблення. Наразі це виключення з правил, але, сподіваємось, що коли запрацюють нові закони, це стане поширеною практикою і відбуватиметься за кошти підприємств-експортерів шин, — наголосила Ірина Козлова.
Шини спочатку сортують, переробляють у спеціальну чіпсу, а потім перетворюють на гумову крихту.
Така крихта йде на вироблення різних гумових виробів. Тобто, виходить цілком безвідходне виробництво.
Мешканці міста можуть подати заявку на вивезення відпрацьованих шин.
Подати заявку можна і через єдину гарячу телефонну лінію мерії Дніпра.
Необхідно обов’язково вказати адресу та приблизний об’єм.
Лана Дніпренко









