За словами голови Держслужби якості освіти Руслана Гурака, це буде «найоптимальніший варіант» вирішення проблеми освітніх втрат, завданих Україною через COVID-19 та війну.
-Можна розглядати безліч методів і методик компенсації освітніх втрат. Але ми маємо реформу НУШ, і задекларували в законодавстві, що перейдемо на 12-річну профільну систему освіти у 2027 році. Тому особисто я переконаний, що ми маємо унікальний шанс перейти на 12-річну систему освіти раніше, вже у 2024 році. І це вирішить усі наші питання. Ми зможемо збалансувати освітню програму таким чином, щоб врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні і зможемо підготуватися до 2027 року – до повноцінного запровадження профільної старшої школи, – сказав Гурак.
Про освітні втрати почали активно говорити у світі під час карантинних обмежень COVID-19. Під втратами, зазвичай, розуміють недосягнення окремих результатів через відсутність або обмеження доступу до навчання. Мільйони дітей по всьому світу під час карантину не мали доступу до шкіл, а в Україні ситуація ускладнилася ще й через війну.
Юлія Олександрова