Сайт 9-го дніпровського телеканалу
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у ДніпріМапа
  • Структура власності
No Result
View All Result
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у ДніпріМапа
  • Структура власності
No Result
View All Result
Сайт 9-го дніпровського телеканалу
No Result
View All Result
Home Всі новини Події

Чи доречно влаштовувати масові свята та веселощі під час війни: що з цього приводу думають пересічні дніпряни

08.05.2023
in Події
170

З початком війни українці зіштовхнулися з великою кількістю дилем, щодо життя і смерті, національної свідомості, жорстокості людини  і т.д. Перша хвиля хаосу пройшла разом з зимою, українцям доводилося знаходити тепло і електрику, де прийдеться, заробляти на життя будь-якими методами та справлятися з депресією. 

З потеплінням з`явилася нова дилема: люди мріють повернути звичний ритм життя, хочуть гуляти, веселитися, отримувати задоволення від прогулянок, але чи можна це робити з чистою совістю, коли такий же громадянин, як і ти, зараз ризикує життям на фронті, заради твоєї безпеки. Чи можна вже відправляти менше грошей на ЗСУ і потреби тих, хто зазнав втрати, через цю війну.

Дніпро – місто підприємств і бізнесу, тут можна зустріти абсолютно різних людей, і всі мають власну думку стосовно поводження та ритму життя під час війни. Одні вважають недоречними будь-які веселощі зараз, через повагу до військових, інші вважають, що саме за це воїни і борються – за можливість для нас, цивільних, радіти життю і не втрачати надії.

Наша журналістка-практикантка провела соціальне опитування на цю тему серед дніпрян. 

Ось декілька відповідей жителів міста. 

Наталія, власниця магазину медтехніки:

-Ні, я вважаю, що як раніше зараз не можна, свята, паради, особливо 9 травня, 8 березня, не варто проводити. У багатьох горе, йде війна, людям важко, якщо дуже хочеться свята, його можна влаштувати вдома, якщо людина хоче відсвяткувати День Перемоги і в неї є родичі, вона може сходити на кладовище до загиблого, не обов`язково зараз влаштовувати масові заходи.

Микита, співробітник логістичної компанії:

-Я вважаю так, не варто себе заганяти в депресію, у кожного своя історія, своя релігія, звичайно, скрутна ситуація в країні, але військові за це і воюють, вони відстоюють державу веселих і щасливих людей, тому не бачу потреби відмовляти собі в радощах, які в нас відбирає ворог.

Світлана, майстер манікюру:

-Святкування з великою кількістю людей не можна, а маленькі свята в колі родини – звичайно, тому що радість життя має бути в будь-який час. Не можна падати духом, і зрештою людям зараз це буде корисно, трохи розслаблятися і з задоволенням проводити час.

Дана, студентка:

-Кожен українець мусить пам`ятати, що в країні війна, і ми маємо про це думати не тільки під час перегляду новин, а як можна частіше, щохвилини. Коли ми гуляємо, в цей час наші співвітчизники воюють за нас, за нашу свободу, вони такі ж люди, як і ми, їм також хочеться гуляти. Без радощів, звичайно, нікуди, нехай люди веселяться. Але робити це, не дбаючи про інших – в сьогоднішній ситуації неможна.

Карина, співробітниця Червоного Хреста:

-Я вважаю, свята потрібно влаштовувати, якісь тусовки, особливо ті, хто працюють, бо кожна праця зараз йде на допомогу країні, тому люди мають відпочивати. У кожного свій відпочинок: хтось хоче полежати на дивані, хтось потусити з друзями, з музикою, людям потрібно емоційно розвантажуватися. Нічого поганого не бачу ні в клубах, ні в караоке-барах, людям звідти також потрібно заробляти і вони платять податки. Якщо ми говоримо про влаштування масових акцій, де буде заподіяна велика кількість людей, наприклад День Міста, то я вважаю це недоречним, бо вони небезпечні зараз, концерти на майданчиках «open air» також зайві, є ризики терактів. 

Тетяна, держпрацівниця:

– Вважаю, що війна не є приводом відмовлятися від свят, але при цьому потрібно робити це з повагою до оточуючих. Треба враховувати ті зміни, які додала до нашого життя війна, в цілому, думаю, ми маємо намагатися жити звичайним ритмом життя, зустрічатись з друзями, ходити в кафе, планувати відпустки і відвідувати свята.

 

 

Ангеліна Надірадзе

Share128Tweet80

Новини, пов'язані з цим

У Самарі 10 днів розшукують 26-річного чоловіка: поліція звертається по допомогу

У Самарі 10 днів розшукують 26-річного чоловіка: поліція звертається по допомогу

25.06.2026
У Дніпрі на Паторжинського перекинулася вантажівка з будматеріалами: рух не ускладнений

У Дніпрі на Паторжинського перекинулася вантажівка з будматеріалами: рух не ускладнений

25.06.2026
У Дніпровському районі під час купання в Дніпрі загинув чоловік

У Дніпровському районі під час купання в Дніпрі загинув чоловік

25.06.2026
Восьмеро загиблих і троє поранених: прокуратура України повідомила про підозру російським генералам за удар по Кривому Рогу

Восьмеро загиблих і троє поранених: прокуратура України повідомила про підозру російським генералам за удар по Кривому Рогу

25.06.2026
На Парусі екскаватори працюють у зоні гніздування ластівок

На Парусі екскаватори працюють у зоні гніздування ластівок

25.06.2026
Росія атакувала Дніпропетровщину дронами, РСЗВ і КАБами: пожежі та руйнування в п’яти районах

Росія атакувала Дніпропетровщину дронами, РСЗВ і КАБами: пожежі та руйнування в п’яти районах

25.06.2026
Next Post
Завтра в лікарні Мечникова пройде День Донора

Завтра в лікарні Мечникова пройде День Донора

Знову графіки відключення світла: «Укренерго» попереджає про фейки

Знову графіки відключення світла: «Укренерго» попереджає про фейки

У Кривому Розі продають гуманітарну військову форму

У Кривому Розі продають гуманітарну військову форму

  • Головна
  • Всі новини
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
  • Бомбосховища у Дніпрі
  • Структура власності
© Телекомпанія "Приват ТБ Дніпро" – 9 канал, 1995-2023р.

З 2011 року 9 Канал Дніпро є частиною холдингу 1+1 медіа та виступає регіональним вікном каналу «2+2» (м. Київ)

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у Дніпрі
  • Структура власності

З 2011 року 9 Канал Дніпро є частиною холдингу 1+1 медіа та виступає регіональним вікном каналу «2+2» (м. Київ)