На підприємстві у Дніпропетровській області виготовляють сучасні протези для українських бійців. Працюють за допомогою «методу раннього протезування» та сучасного обладнання.
Відразу після операції замовляють напівфабрикат протезу.
Приймальна чаша для культі виготовляється індивідуально для кожного пацієнта. Протез збирається за годину-півтори.
Така економія часу допомагає м’язам не атрофовуватись.
Як зазначають фахівці, така миттєва технологія дозволяє якнайшвидше надавати допомогу захисникам та найскоріше повернути їх до повноцінного життя.
-Пацієнт має бути в протезі як можна скоріше від моменту ампутації. Якщо раніше чекали загоєння, то зараз рекомендують протезування на 6-9 день.
Це допомагає сформувати м’які тканини кукса, прибрати набряк. Компресійна терапія суттєво зменшує, або, навіть, у 95 % випадків зовсім прибирає фантомні болі, – говорить інженер-протезист Ірина.
Фахівці зазначають, що велику роль у кінцевому результаті відіграє також реабілітація. При активних тренуваннях необхідно 2 місяці, аби пацієнт пішов на протезі.
-Ми використовуємо і допоміжні засоби – милиці, ходунки, вертикалізатор. Застосовуємо еспандери, різноманітні важелі для фізичної підтримки, – зазначає фахівець з фізичної реабілітації Сергій.
Військовослужбовець Дмитро – один з тих, хто пройшов протезування. Він задоволений тим, що зараз може стояти на двох ногах та не відчуває незручності.
Рік тому на Донеччині окупанти почали обстрілювати їх з танка та у той час поруч з ним розірвався снаряд. Від прильоту уламків боєць втратив ногу.
-Я задоволений тим, що ходжу на своїх двох. Повноцінно все роблю. Сідаю, ходжу, їжджу на автомобілі – навіть не на автоматі, а на механіці. Все чудово! – говорить він.
Наразі допомагають також і тим, кому потрібна ампутація вище коліна. Такий метод є дуже ефективним та має змогу поставити на ноги за більш короткий період.
Аліна Діденко