З лікарні “Охматдит” вчора виписали юнака з Павлограда, якому вперше в Україні зробили трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора-українця.
-18-річний Олег Шевченко з Павлограда Дніпропетровської області виписується з лікарні після успішної трансплантації кісткового мозку (ТКМ). Вперше в Українському реєстрі донорів кісткового мозку знайшли збіг з людиною з України. Так невідомий українець врятував життя Олега, – йдеться у повідомленні “Охматдиту”.
Лікарі розповіли, що минулого літа Олегові стало зле. Спочатку батьки подумали, що у дитини тепловий удар. Однак після аналізів стало зрозуміло: у дитини апластична анемія у важкій формі. Лікування розпочали у Регіональному медичному центрі родинного здоров’я у Дніпрі. Але очікуваних результатів досягнути не вдалось і постало питання про проведення неродинної ТКМ.
Донора для Олега знайшли за допомогою Українського реєстру донорів кісткового мозку. До цього донорів для таких пацієнтів знаходили за кордоном через те, що там більше людей долучалися до реєстрів донорів кісткового мозку.
До повномасштабного вторгнення донорів знаходили з усього світу і їх стовбурові клітини могли доставити в Україну літаком.
Зараз цей шлях ускладнився: спочатку клітини доставляють до Польщі, далі курʼєр перетинає з ними кордон і наземно везе до Києва. Час у цій ситуації критичний: від часу забору до трансплантації має минути не більше 72 годин.
-Зараз в українському реєстрі є більше 9 тисяч потенційних донорів. У нас пішло 5 років роботи, віри, наполегливості, рішучості, впевненості, свідомості та великої любові, щоб вперше для пацієнта знайшли неродинного донора в Україні, – зазначив засновник українського реєстру донорів кісткового мозку Роман Куць.
Мама Олега, Ірина не стримує своїх емоцій, коли говорить про добродія, який поділився стовбуровими клітинами з її сином:
-Ми не знаємо, хто це, але для нас донор — герой. На наше щастя, якась чужа людина підійшла як донор і дала єдиний шанс моєму синові на життя.
Важливо, щоб якнайбільше українців всередині країни долучилися до реєстру донорів кісткового мозку, що дасть шанс пацієнтам якнайшвидше отримати необхідне лікування і одужати.
Юлія Олександрова