У Дніпрі представили незвичний підхід до мистецтва, організувавши захід під назвою «Виставка, яку хочу побачити» за допомогою штучного інтелекту.
Авторка проєкту каже, що хотіла, аби кожен відвідувач відчув себе митцем, та вважає, що таким інтерактивом можна допомогти людям впоратись зі своїми емоціями, та побачити їх у новій формі, бо мистецтвом може бути що завгодно.
-Такий варіант зі штучним інтелектом дозволяє кожному сказати, що він хоче побачити, а штучний інтелект це відтворить. Цей проєкт зроблений для того, щоб запропонувати подумати над тим – не що хтось бачить, коли створює, а що ти хочеш бачити саме зараз. Бо у мистецтва є така зцілювальна функція: коли ми на щось дивимось і відпускаємо ці емоції, відчуття, травматичний досвід. І це дуже важливо, бо зараз ми, нажаль, маємо дуже багато емоцій, які кудись треба перенаправляти, – говорить авторка інтерактивного проєкту «Виставка, яку хочу побачити» Олександра Шовкун.
Але Олександра також вважає, що штучний інтелект ніколи не замінить класичне мистецтво.
Станіслав Пивонос, координатор заходу «Виставка, яку хочу побачити» та комунікаційник галереї «Артсвіт», розповідає, що це перший захід такого роду, організований у їхній галереї. Він наголошує, що мистецтво в Україні зазнало значної трансформації за час війни:
-Насправді, це дуже суттєво. Бо спочатку ми всі сприймали, власне, мистецтво більш як глядачі та як спосіб просто познайомитись з чимось новим, або задовольнити свої якісь естетичні потреби.
Станіслав вірить, що проєкт і мистецтво в цілому, зцілює людей і приносить в їхнє життя лише корисне. З ним погоджуються і гості заходу:
-Я намагаюся ходити майже на всі виставки, які тут відбуваються. І саме ця виставка дуже цікава тим, що в ній створюється інтерактив, – ділиться враженнями відвідувач виставки Артур Волченков.
Організатори планують розширювати проєкт і створювати нові інтерактивні заходи, адже, за відгуками відвідувачів, захід залишив лише позитивні враження.
Аліна Діденко