Волонтерка, членкиня громадської антикорупційної ради при Міноборони, голова ГО «Мрія дітей України» Дана Ярова відвідала Дніпро з робочим візитом та зустрілася з громадськістю для обговорення важливих суспільних питань.
Говорили про виклики повоєнного суспільства, необхідність опіки над дітьми полеглих воїнів, проблеми, пов’язані з виплатами та соцгарантіями сім’ям загиблих Героїв, бюрократичні питання, які гальмують виплату компенсацій, діяльність антикорупційної ради при Міноборони, забезпечення армії тощо.
-Найуразливіша категорія у цій війні – це діти, позбавлені батьківського піклування. За даними анкетування ми побачили, що є сім’ї, де удови залишились із 8-9 дітьми. Ми зараз маємо вкладати у цих дітей свої сили, свій час, матеріальні та моральні зусилля, стабілізувати психологічно, – наголосила Дана Ярова.
-На жаль, втрати на фронті були і продовжуються. І всі ми розуміємо, що вони будуть. Також проблема підтримки людей і виплат — тема актуальна сьогодні, бо соціальне напруження наростає. І хочеться донести це до влади. Це проблеми виплат, проблеми з повільним документообігом, це проблеми зі зниклими безвісті, родини не можуть отримати статус загиблих, – поділилася військова ЗСУ, дружина загиблого Героя Аліна Корнаухова.
Також Дана Ярова зустрілася у Дніпрі із родиною Корташових. Вони переїхали з Павлограда майже 7 років тому. Відразу після загибелі голови родини у зоні бойових дій на Сході України. Відтоді Жанна Корташова самотужки продала будинок, який будували разом із чоловіком, зібрала дітей та перебралися у велике місто.
-Коли чоловіка не стало — сенсу жити не було. Витягували малі. І зараз таке саме. Для мене сила, що рухає — це вони. Ми один для одного дуже велика підтримка, – розповідає дружина загиблого військового Жанна Корташова.
Жінка ділиться, що самостійно виховувати двох дітей вкрай важко. Тож, родина рада будь — якій допомозі.
Жанна випадково від знайомих дізналася про громадську організацію «Мрія дітей України», яку очолює Дана Ярова. Заповнила анкету, в якій розповіла про нагальні потреби родини — одежу, гаджети, книги та інші речі.
Жанні Корташовій та її родині Дана Ярова особисто привезла одяг, взуття, книжки, набори для творчості та гаджети: планшет – для дистанційного навчання та пауєрбанк.
Волонтерка розповідає, що у громадській організації намагаються допомогти підопічним родинам не тільки речами, а пропонують можливості курсів із удосконалення іноземних мов, профорієнтації та підготовку до національних мультітестів.
Софія Світла