Щороку 2 серпня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв нацистського геноциду ромів.
Цього дня в 1944 році нацисти влаштували «Циганську ніч» у концтаборі Аушвіц-Біркенау (Освенцим), коли в газових камерах були закатовані 2897 ромів. Загалом у цьому таборі з 23 тисяч ромів, депортованих із 14 країн, загинули понад 20 тисяч.
За роки Другої світової війни нацисти вивезли з окупованих країн і спалили в концтаборах близько 500 тисяч ромів.
У межах сучасної України, за приблизними оцінками, загинули близько 24 тисяч ромів.
З нагоди вшанування Дня пам’яті ромів до співвітчизників звернувся голова Ромської ради України Юрій Іваненко.









