З дніпровського пляжу — на турнір у Німеччину. Команда з волейболу сидячи вирушає до Лєйпцигу. Там на початку грудня відбудеться 11 кубок з цього паралімпійського виду спорту. Волейболу сидячи — 61 рік, він підходить для людей з ураженнями опорно-рухового апарату і ампутантів. Україна має дві паралімпійські збірні — чоловічу та жіночу, обидві доволі успішні. А от внутрішнього чемпіонату нема — з початком війни багато команд просто зникли. Переселенець із Донецька паралімпієць Олексій Харламов під егідою громадської організації “Рівні Можливості” зібрав у Дніпрі ентузіастів і почав пропагувати цей вид спорту. Згодом до нього придивилися учасники бойвих дій з пораненнями та інші люди з інвалідністю. Тренування дали результат, і вже у вересні цього року “вийшли в люди” – мерія підтримала ідею провести відкритий чемпіонат з пляжного волейболу сидячи. Наступна мотивація для спортсменів — міжнародний рівень. Марина Філатова допомогла знайти спонсора-перевізника в Німеччину, і тепер одразу дві команди вперше представлять Україну за кордоном.
Чемпіонат в Лєйпцигу 11 років тому починався з нуля, як місцевий, але швидко набув популярності. Тепер за участь у ньому — навіть не за перемогу – борються кращі команди Європи. У делегацію несподівано для себе увійшов і 9 канал – наші оператори будуть супроводжувати команду до Німеччини. Тож, імовірно, після поїздки буде не тільки сюжет, а і невеликий телефільм.





