Сучасна бібліотека – то не архів книжок, де просто беруть літературу за потребою. Майже всі тексти зараз є у вільному доступі в мережі Інтернет. Пані Світлана розповідає про один із напрямків роботи – підготовку учбового матеріалу для дітей з аутизмом. Цю книжку створювали силами колективу, спиралися на закордонний досвід.
Працювати з дітьми – головне завдання сучасного бібліотекаря. Мало просто дати книжку, треба ще зацікавити нею та підібрати необхідне. В бібліотеках Дніпра діють постійні програми та гуртки для роботи з малечею та школярами. Загалом 20 відсотків неповнолітніх дніпрян постійно працюють з інформаційними матеріалами саме тут. Окрім того, сучасна бібліотека – то бібліографічні бази та бази профільних періодичних видань, які потрібно постійно оновлювати. І зберігаються вони лише тут.
Працівники бібліотек побоюються, що саме ці функції зникнуть після реорганізації. Впевнені, що депутати наразі сприймають бібліотеки нереалістично, бо не в курсі їхньої роботи. Тому і так звана оптимізація для них виглядає раціональною.
До того ж рішення сесії міської ради винесли з порушенням закону: його не погоджували з Міністерством освіти. Натомість заступник мера Олександр Шикуленко заперечує…
Слід зазначити, що про деталі запланованих змін працівники галузі дізналися випадково – на сайті міської ради. З ними не зустрічалися і нічого не роз’яснювали. Не прийшов профільний заступник мера і на підсумкову нараду, куди його активно запрошували
Бібліотекарі вимагають, аби їх задіяли в процесі реорганізації. Побоюються зникнення структурних підрозділів, які здійснюють унікальну роботу. Хоча зараз дуже розраховують на те, що реорганізація не відбудеться взагалі – через порушення закону. Що Міносвіти просто заборонить рішення.