24 Травня 2018, 17:29

«Олександр Поль. Геній міста на Дніпрі» – нову книгу серії “Пам’ять міста” презентували у Дніпрі (ВІДЕО)

   
«Олександр Поль. Геній міста на Дніпрі» – це вже шосте видання у проекті «Пам’ять міста». Книга про Олександра Поля вже не перша у науковому доробку Ігоря Кочергіна. Проте ось в такому, новому форматі, – перша.
Ігор Кочергін, автор книжки: «Ця книжка доповнена і адаптована під туристичний формат. Турист, або просто той, хто відвідує наше місто, щоб дізнатися про найбільш видатних діячів нашого краю, може придбати таку книжечку-метелик. І пройтися самотужки по місту».
Ілюстрації до книжки намалювала Євгенія Самойленко. Працює архітекторкою, малює у вільний час.
Євгенія Самойленко, авторка ілюстрацій: «Вдома аквареллю, а в подорожах на ровері – це графіка, швидкі замальовки, скетчі».
Свої роботи надсилала на конкурс, але не перемогла. Пізніше телефонний дзвінок і ще краща пропозиція – проілюструвати книжку. Для робіт використовувала спеціальну техніку.
Євгенія Самойленко, авторка ілюстрацій: «Як можна поєднати акварель і графіку. Насправді є така техніка – люмінісценція, коли є невелике вкраплення акварелі у роботу, щоб якось оживити, придати легкості».
У книжці, говорить автор, представлено не просто особистість Олександра Поля, а його взаємозв’язки із друзями, родиною, містами і місцями, де жив та працював чоловік.
Ігор Кочергін, автор книжки: «Люди, які мало знають про край, зможуть дізнатися більше, не особливо занурюючись у великі фоліанти. Бо Поль – людина, яка пов’язана не лише з містом чи окремою вулицею, а з усім регіоном».
Основні точки у Дніпрі, де бував Олександр Поль, можна знайти на мапі – на останніх сторінках видання. На презентації книжки у більшому форматі показують майже тридцять малюнків Євгенії.
Михайло Кислов, редактор видавництва “Герда”: «Для того, щоб наші відвідувачі могли зрозуміти де це знаходиться, то біля кожної ілюстрації ми розмістили QR коди, за якими можна перейти до короткого опису тої локації, що зображена».
Наклад книги-метелика лише 1000 примірників. Уполювати їх можна в книгарнях та бібліотеках міста.  

Вибір редакції

Кошти за лікування пацієнтів із коронавірусом отримав Дніпропетровський центр екстреної медичної допомоги (КОМЕНТАР)

Кошти за лікування пацієнтів із коронавірусом отримав Дніпропетровський центр екстреної медичної допомоги

25 Травень, 21:50
Флагшток посеред тротуару. Активісти хочуть підняти червоно-чорний прапор на Алеї героїв у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Флагшток із червоно-чорним прапором може з’явитися на дніпровській Алеї героїв. 24 травня на цьому місці відбувся мітинг “Стоп Реванш!” проти

25 Травень, 21:31
Міжнародний день лінді-хопу. Прогноз погоди на 26 травня, Дніпро та область (ВІДЕО)

Вітаю, з вами Яна Кондратьєва, сьогодні я чергова погодна фея. Як одягатися і від чого захищатися 25 травня — зараз

25 Травень, 20:25
Спецквитки не потрібні – транспорт у Дніпрі тепер доступний всім (ВІДЕО)

З 24 травня громадським транспортом Дніпра можна користуватися без спеціальних перепусток. Обмеження стосуються засобів захисту і правил безпеки: до салону

25 Травень, 19:11
259 нових випадків COVID-19 за добу – ситуація в Україні та регіоні (КОМЕНТАР)

259 нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за останню добу. З них 16 дітей і 43 медпрацівники. Госпіталізували 77 людей.

25 Травень, 14:25
Чілдрен Кінофест цього року відбудеться в онлайн кінотеатрі (анонс)

Програму цьогорічного Чілдрен Кінофест оголошено • Знайомтесь з фільмами:ТУТ ТУТ Переможець Чілдрен Кінофесту минулого року, який традиційно закриває цьогорічний фестиваль

23 Травень, 22:27
Застоялися в гаражах: ретропробіг-екскурсія “Машини часу ” відбувся в Дніпрі 23 травня (фото)

Дніпровський технічний музей "Машини Часу" відкрився після карантину і поєднав цю подію з першим весняним автопробігом ретро-автомобілів.   Ретро-автомобілі, які

23 Травень, 21:16
На Дніпропетровщині розпочався другий етап послаблення карантину

На Дніпропетровщині розпочався другий етап послаблення карантину

23 Травень, 21:01