Бачиш нарконапис — замалюй! 6 квітня у Дніпрі пройшов черговий рейд зі знищення вуличної наркореклами. Така акція відбулася в рамках проекту “Drugs_off” команди громадської організації “Дух Нації”. Разом із небайдужими містянами ініціатори руху замальовували адреси сайтів-розповсюджувачів зілля. До боротьби долучилися й інші великі міста України, такі як Київ, Харків та Одеса. Подробиці — в сюжеті.
Брязкіт балончиків з фарбою панує на подвір’ї морфологічного корпусу Дніпропетровської медакадемії — тут збираються борці із зовнішньою рекламою наркотиків. У рейд по всьому місту активісти йшли групами, у кожної — свій маршрут. Протягом дня вони замалювали нарконаписи в районах Робочої, Тополі, Підстанції та Гагаріна. Ця реклама — чи не на кожній будівлі. Причини, кажуть організатори рейду, – байдужість або необізнаність людей.
Марина Денисенко — голова ГО “Дух Нації”: “Дорослі люди, вони не розуміють, що це – наркореклама. Вони думають, що це просто графіті або вандалізм. Люди повинні знати, що це – наркореклама, що це не просто діти фарбували, рисовали, балувалися, що з цим треба боротись. Тому що, якщо ми будемо байдужими, вони спочатку малюють на наших домах, а потім наші діти можуть прийти з цією хворобою в кожен дім”.
Лише за офіційними даними, в Україні півмільйона наркозалежних, а їх середній вік — 25-30 років. Одна з причин помолодшання наркоманії — доступність зілля, наприклад, через інтернет-сайти, рекламу яких легко впізнати.
Богдан Барнасюк — учасник міжнародної антинаркотичної асоціації: “Есть такие названия — соли там, спайсы — вот такое пишут на заборах, на домах. Вот эти названия надо закрашивать, как бы это — сейчас их очень много по городу – это рекламные сайты”.
Розповсюджувачі дурману вдаються і до більш мудрованих назв, проте символу “собачка” вже достатньо, щоб з-поміж усіх написів визначити саме наркорекламу. До її винищення долучилися і літні люди. Лариса Федорівна каже: будемо знищувати, доки в балончиках стане фарби.
Лариса Шмалій — учасниця рейду: “Наше старшее поколение очень хочет помочь молодёжи, чтоб в будущем наши внуки-правнуки были здоровые. Чтобы у нас не было ни болезней, ни ЭТОЙ болезни, с которой мы только что боролись”.
Очільники руху вважають, що подолати хворобу можливо лише спільними зусиллями.
Тетяна Канчура — очільниця молодіжного крила ГО “Дух Нації”: “Чим більше людей об’єднається в подоланні наркореклами, тим швидше ми одержимо перемогу, тому що людей, які не вживають наркотики і розуміють, що це — погано, їх значно більше, ніж тих, хто наркотики розповсюджує. І коли всі об’єднаються навколо цієї проблеми, коли кожен в своїй сумці, в рюкзаку, буде мати балон з фарбою, йдучи з роботи, йдучи додому… бачиш нарконапис — замалюй! Тоді ми переможемо, тоді наркоторгівці мають зупинитися”.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Олександр Височин





