9 квітня у Дніпрі на Набережній Перемоги біля палацу дітей і молоді містяни знайшли табличку із написами на ідиш. Того ж дня фахівці історичного музею імені Яворницького артефакт забрали. Виявили, що це фрагмент єврейського надгробку з каменю чорний лабрадорит. Датують його кінцем 19 – початком 20 століття. Річ доволі рідкісна для наших країв. Рештки меморіалів знаходять нечасто. Такі випадки стаються один-два рази на рік.
Максим Кавун, завідуючий відділом Дніпропетровського музею ім. Дмитра Яворницьокого: “На мій погляд, надгробок походить з нового єврейського кладовища, теперішній парк Пісаржевського. Це був величезний єврейський цвинтар Катеринослава. В 1963 році він був зачинений, і надгробки ці варварськи надавались до комунгоспів, і використовували, як будівельний матеріал. Вірогідно, його використали при намиві цієї зони. І оцей уламок надгробку, він фактично нагадує, що в місті не залишилось жодного історичного некрополя”.
https://www.youtube.com/watch?v=rwULkCl-j7A&feature=youtu.be





