24 мая 2019, 18:02

Кадрове голодування у стані Феміди. Як борються із браком кваліфікованих суддів в Україні?(ВІДЕО)

Кадрове голодання. В українських судах не вистачає кваліфікованих суддів. Аби побороти брак фахівців, торік розпочали курси, що готують кандидатів на суддівське крісло. Про результати і перспективи дев’ятимісячного навчання —  Юлія Бублик. Дві тисячі вакантних посад і тисяча суддів — в очікуванні призначень. Така статистика висвітлює нестачу кадрів в судах України.
 Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «В кожному суді в Україні як мінімум не вистачає половини суддів».
А як максимум — 20 інстанцій взагалі обходяться без служників Феміди. З них дві знаходяться на Дніпропетровщині. Останнім часом багато суддів пішли у відставку, а нових доборів не було вже кілька років. Покласти край прикрій тенденції взялися в Національній школі суддів: організували фаховий курс. Протягом дев’яти місяців викладачі права проводили тренінги з постійними слухачами. Загалом курси охопили 1200 занять.
Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «І міні-лекції, і інтерактивні лекції-демонстрації, виконання практичних завдань, ситуативні задачі, написання проектів судових рішень».
А також стажування в судах і вивчення психології. Після кожної теми чи блоку — тестування. Так по Україні вдалося підготувати сімсот кандидатів у судді. З них 26 — випускники дніпровського відділення.
 Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «Навчаються вже люди з вищою юридичною освітою. Тим більш — вони всі мають щонайменше 5 років фахової діяльності». Євген Бондаренко, випускник Національної школи суддів: «Я навчався у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. Закінчив її, після цього працював у прокуратурі».
Посаді прокурора Євген присвятив 13 років. Тепер життя повертає в бік іншого фаху — суддівського. Чоловік зізнається: навчання далося непросто.
 Євген Бондаренко, випускник Національної школи суддів: «Для мене, як для спеціаліста більше в кримінальному праві, було дуже багато нового в інших отраслях права — адміністративного, господарського, цивільного».
Іще одна випускниця школи, Катерина, з 2011 працювала адвокатесою. Але завжди мріяла про суддівське крісло.
Катерина Ремез, випускниця Національної школи суддів: «Дуже важко було переформувати себе з адвоката на суддю. Оскільки адвокат — це односторонній захист особи, а суддя — це вже мірило справедливості, яке має вирішувати долі. І вирішувати їх рівноцінно».
За дев’ятимісячне навчання майбутні судді отримали випускні сертифікати. Але такий документ —  ще не гарантія посади. Далі на всіх слухачів чекає жорсткий відбір.
 Володимир Горбалінський, суддя, викладач Національної школи суддів України: «До них висуваються певні кваліфікаційні вимоги — це стаж, досвід, вік».
Так, посаду судді не може обіймати людина, віком до 30 років. Якщо претендент відповідає усім вимогам, на нього чекає іспит. За результатами складають рейтинг. Від нього залежить в якому суді працюватиме людина. Ті, хто справилися гірше, поїдуть світ за очі — у віддалені райони. Відмінникам дістануться посади в обласних центрах. Отже бажаємо успіхів нашим випускникам і чекаємо наступної школи. Навчання для суддів будуть проводити щороку. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Сухо, сонячно, вітряно: прогноз погоди на 22 листопада, п’ятницю Дніпро і область (ВІДЕО)

Сухо, сонячно, вітряно: прогноз погоди на 22 листопада, п'ятницю Дніпро і область  

21 Ноябрь, 22:20
“Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору

  “Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору.  Сама виставка презентована в історичному музеї

20 Ноябрь, 21:11
Батьки вимагають безпечного харчування дітей: що треба змінити в системі шкільних їдалень області (КОМЕНТАР)

Безпечне харчування дітей у школах — батьки продовжують скаржитися на якість їжі.  На цю проблему звернув увагу Кабмін України. В

20 Ноябрь, 21:00
У Дніпрі дедалі частіше виявляють ВІЛ-інфекцію

У Дніпрі за 9 місяців 2019-го на 28,3 % збільшився показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з аналогічним періодом минулого

20 Ноябрь, 19:02
Прогноз погоди на 21 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Ноябрь, 18:41
Проїзд за півціни. Де у Дніпрі курсують соціальні автобуси? (ВІДЕО)

    Проїзд за 3,50. На шести маршрутах Дніпра працюють "соціальні автобуси". Транспорт ходить в будні, у годину пік, у

20 Ноябрь, 18:38
Дніпрянин Ростислав Бережний став призером Кубка Європи з дзюдо

    В угорському місті Дьор закінчився Кубок Європи з дзюдо серед кадетів, спортсменів не старших за 18 років. На

20 Ноябрь, 14:17
У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль»

У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку

20 Ноябрь, 14:15