У Конструкторському бюро «Південне» пройшла VII Міжнародна конференція «Космічні технології: сьогодення і майбутнє». Конференція тривала чотири дні, її учасниками стали 530 вчених, розробників і виробників ракетно-космічної техніки з 19 країн. На обговорення були представлені 320 доповідей, присвячених актуальним питанням ракетно-космічної галузі, окремим проблемам розробки РКТ.
У рамках конференції працювали сім секцій, на яких обговорювалися сучасні та перспективні ракетно-космічні комплекси, ракети-носії, їх компоненти та системи, сучасні і майбутні космічні супутникові системи, технічний вигляд сучасних супутників і космічних апаратів, перспективні ракетні двигуни і енергетичні установки, нові матеріали і технології космічної галузі, наземні комплекси і стартове обладнання, їх експлуатація.
Особливо слід виділити роботу секції «Дослідження Місяця і асоціації « Місячне село », яка вперше проводилася в форматі цієї конференції. Учасники секції – астрономи, конструктори, архітектори і ботаніки – обговорювали архітектурні концепції «Місячної села» і ключові проблеми її реалізації, «місячний» ринок і високопріоритетні послуги для майбутніх місячних місій, організацію системи експлуатації об’єктів, призначених для освоєння навколомісячного простору і поверхні Місяця, системи місячного життєзабезпечення, можливий внесок українських компаній в освоєння природного супутника Землі і перспективи співпраці з закордонними партнерами в рамках національних і ме Міжнародну місячних програм.
Особливістю цьогорічної конференції стало і включення в програму роботи засідання Ради Асоціації високотехнологічних підприємств України «Космос», проведення другого засідання Координаційної ради з організації взаємодії НАН Білорусі, НАН України та ДП «КБ« Південне »в рамках Генеральної угоди про науково-технічне співробітництво в космічній сфері, засідань круглого столу «Супутникові технології КБ« Південне »та круглого столу ректорів провідних вищих навчальних закладів України« Університетська наука – космосу».
На засіданні Ради Асоціації «Космос» обговорювали співпраця з подібними європейськими організаціями і вихід космічної галузі України на новий технологічний рівень. В Асоціацію прийняті ще три підприємства – «ФЕД» (Харків), «Хартрон Аркос» і «Хартрон-Юком» (Запоріжжя).
Учасників круглого столу «Супутникові технології КБ« Південне »ознайомили з сучасними технологіями створення космічних апаратів різного призначення. У цеху збірки і випробувань КА гостям продемонстрували три супутника виробництва КБП, які зараз знаходяться в процесі складання, розповіли про перспективні напрями роботи КБ космічних апаратів – комплексі орбітального космічного літака, багатоцільовий транспортному космічному модулі, платформі геостационарного супутника зв’язку.
На засіданні круглого столу ректорів провідних вищих навчальних закладів України «Університетська наука – космосу» обговорювалися проблеми сучасної системи освіти, можливості дуального освіти для космічної галузі, відповідний досвід українських вузів, результати співпраці КБП з університетським сектором науки і пропозиції про подальшу взаємодію у сфері підготовки фахівців . Зокрема, відзначено, що в зв’язку зі значним розширенням можливостей співпраці, а саме установкою в КБ «Південне» найпотужнішого в Україні комп’ютера і введенням в дію сучасного виробничого обладнання, з’являються нові перспективи та напрямки взаємодії, можливий вихід на новий рівень співпраці по створенню сучасних конкурентоспроможних зразків ракетно-космічної техніки. Також учасники круглого столу вирішили направити уряду звернення про поліпшення системи підготовки висококваліфікованих фахівців для машинобудування.
Учасники форуму прийняли документ, в якому, зокрема, зазначається, що на нинішньому науковому форумі вдалося створити особливу атмосферу активності і консолідації творчої енергії учасників. У документі підкреслюється актуальність, результативність та необхідність розширення спільних досліджень, які проходять в рамках Генеральної угоди між МАА, НАНУ і КБП. Учасники конференції відзначили першочергове значення консолідації зусиль світових ракетно-космічних компаній і вчених в питаннях досліджень і практичного освоєння далекого космосу, прогнозування і запобігання глобальним природних катаклізмів і явищ, пов’язаних з космосом і діяльністю людини. Рекомендовано продовжити практику проведення міжнародних конференцій і робочих зустрічей фахівців під егідою МАА. Наступну, VIII конференцію «Космічні технології: сьогодення і майбутнє» планують провести в Дніпрі в травні 2021 року.
На підсумковому пленарному засіданні анонсували 50-річчя з дня запуску першого супутника міжнародної космічної програми “Інтеркосмос”, учасниками якої стали 28 країн. КА «Інтеркосмос-1», створений в КБ «Південне», виведений на навколоземну орбіту ракетою-носієм 63С1 виробництва КБП з космодрому Капустін Яр 14 жовтня 1969 роки (це був 67-й космічний апарат, розроблений на той час в КБП і виготовлений на Південмаші).
Довідка:
Перша Міжнародна конференція «Космічні технології: сьогодення і майбутнє» відбулася в Дніпрі в 2007 році. З тих пір цей форум проходить з періодичністю один раз на два роки. Організатори конференції – КБ «Південне», Державне космічне агентство України і Міжнародна академія астронавтики.
Прес-центр
ДП «КБ« Південне »ім. М.К. Янгеля »