04 Червня 2019, 18:27

Фестиваль шотландської культури — “Горські ігри” у Дніпрі зібрали кілька сотень людей (ВІДЕО)

Силові змагання, крафтове пиво і хороводи під волинку. Фестиваль шотладської культури під назвою “Горські ігри” зібрав кілька сотень мешканців і гостей Дніпра у Тонельній балці. Щороку музичний гурт “Алба гу Бра” організовує вільний простір для відпочинку та запрошує усіх бажаючих, дітей та дорослих. Цього разу долучилася і наша знімальна група. “Горські ігри” у Дніпрі проходять вп’яте. Музичний колектив “Алба гу Бра” щороку організовує захід для поціновувачів шотландської культури і просто для любителів відпочинку на природі. Зазвичай фестиваль збирає близько шестисот відвідувачів з різних міст України.

Євген Семенов, організатор “Горських ігор” у Дніпрі, учасник гурту “Alba gu Brath”: “Полюбляють, чекають, цілий рік пишуть – а коли вже ми вже готуємося, кілти нашили собі або якісь юбки перешили, щоб це було схоже на кілт. Ми організовуємо це все за власний кошт, і ми завжди вдячні тим людям, які можуть навіть не фінансово, а фізично допомогти”.

Свято починається з традиційних шотландських змагань — метання колоди, кам’яного ядра, підкидування мішків із сіном. Організатор Євген Семенов зазначає: для участі не обов’язково бути спортсменом.

Євген Семенов, організатор Горських ігор у Дніпрі, учасник гурту “Alba gu Brath”: “Змагалися охорона вождів клану. І уже пізніше таким чином обирали варту для короля. Офіційно, та колода, яка використовується офіційно в Горських іграх, вона десь близько 60-70 кілограм, і в довжину метрів 6-7. Наша колода, звісно, трошки поменше. Але її предостатньо”.

У програмі фестивалю також стрільба з луків, катання на конях, лицарські турніри та матч із регбі.

Одеський пивовар Сергій Пархісенко привіз на “Горські ігри” власний крафтовий напій.

Сергій Пархісенко, пивовар: “Это достаточно интересный стиль, это охмелённый овсяный стаут. То есть, оно имеет приятную ароматику хмелевую, вместе с тем оно очень мягкое, питкое. Стаут — это ирландское пиво. Я 10 лет святой Патрик в Одессе — провожу парад святого Патрика. Поэтому для меня ближе культура Ирландии немножко, но тем не менее, Ирландия и Шотландия — это братские народы”.

Представники клану Онілл для фестивалю підготували театралізовану сценку про історичний зв’язок Шотландії та Ірландії. За участі клану у Дніпрі щороку організовують ходу до Дня святого Патрика. Серед питань, що підіймають у постановці — виховання дітей, сімейні та екологічні цінності.

 Олександр Чумак, організатор ходи до Дня святого Патрика у Дніпрі: “Расскажем то, как важно жить на нашей планете, чтобы она досталась чистой нашим потомкам, что важно к сегодняшнему празднику. Как жить правильно, чтобы наша земля расцветала и чтобы мы приумножали наше богатство рідної неньки України також”.

“У нас на фестивалі є люди, які також воювали на сході, ветерани АТО. Тобто багато патріотів, і слово “свобода” для учасників фестивалю — це не пусті слова”.

В’ячеслав — учасник бойових дій на Донбасі. На “Горських іграх” не вперше, розповідає: колись давно брав участь у реконструкторському русі, історичному фехтуванні. Наразі займається тренінгами з безоборотного метання ножів. Цьому він навчав і відвідувачів заходу.

В’ячеслав, учасник бойових дій: “Метод розслаблення психіки, відсутності того самого візит-ефекту. Метод постановки корпусу, постановки удару. Метод розслаблення тоді, коли ти робиш щось активне. От як тренінг — воно дуже корисне. А як зброя, на сьогодні, є куди більше, набагато більше ефективної зброї”.

Наприкінці для присутніх виступали музичні гурти та майстри фаєр-шоу.

Аліна, відвідувачка Горських ігор: “Мы здесь уже 4 раз. Это территория свободы, ребят, это такой драйв. Когда здесь приходит вечером живая музыка, когда начинают играть волынки — это что-то фантастическое, правда. Спасибо им огромное”.

Олександр, відвідувач Горських ігор: “Подобных мероприятий в городе мало, но они объединяют. Это когда именно семейный досуг. Вот сейчас дети, например, тянут канат. Юля, например, у нас стреляла из лука. И когда именно для каждого члена семьи можно найти что-то своё”.

Автор – Георгій Марков Камера – Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Червоно-чорний прапор 6 червня підняли біля міської ради Дніпра (коментар)

Червоно-чорний прапор підняли біля міської ради Дніпра. Відзначити подію зібралися бійці різних підрозділів, волонтери, активісти. Представники духовенства звершили молитву «За

06 Червень, 15:06
Дніпропетровщина – один із найбільш забруднених регіонів України (коментар)

5 червня щорічно відзначають Всесвітній день охорони довкілля. Його мета – привернути увагу світу до проблем навколишнього середовища, а також

06 Червень, 14:30
Конкурс на кращий логотип Дніпропетровської Обласної молодіжної ради розпочато (КОМЕНТАР)

У грудні голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко презентував стратегію розвитку регіону на 2020 рік. Один із її пунктів – створення

06 Червень, 13:51
У Павлограді працівники поліції фальсифікували матеріали кримінальних проваджень

Перші та найкращі. У Павлограді працівники поліції, щоб збільшити показники оперативно-розшукової діяльності, фальсифікували матеріали кримінальних проваджень. Уже затримали сімох учасників

05 Червень, 17:34
Прогноз погоди на вихідні, 6 та 7 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

05 Червень, 17:25
Через пандемію для українців змінили правила призову в армію

У 2020 році на строкову службу юнаки потраплять влітку. Норми змінено через поширення епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Про це 5

05 Червень, 14:44
Регіональна Дніпропетровська комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області з 5 червня

Регіональна комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області.  

04 Червень, 22:11
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 21:48