13 Січня 2020, 18:53

70 років разом — історія подружжя Сапігів (ВІДЕО)

  Йому – 98, їй – 92. Іван та Євгенія Сапіги 70 років прожили у злагоді, народили трьох доньок. Подружжя мешкає у Дніпрі — у будинку, що його побудували власними силами ще у середині минулого століття. Історія одного сімейного життя — далі у сюжеті.
“Всего было в жизни за 70 лет, Но радость успеха – дороже всех бед. Есть дети, есть внуки, есть собственный дом, И всё это сделано с милым вдвоём”.
Євгенія Петрівна декламує вірш, що його склала сама – про подружнє життя довжиною у 70 років. Навіть народилися обоє у січні. Першого числа пані Євгенія відзначила своє 92-річчя. Її чоловіку, Івану Федосійовичу, 9 січня – 98. Пригадують: познайомилися випадково, у компанії друзів.
 Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: “Прийшли до двору, погомоніли. Він каже: ходить гулять я не буду, мені вже 28 років, треба жениться. На другий день чи на третій прийшов — зібрали документи, однесли в ЗАГС. Найшли кватиру, купили кровать. Батько нам кухонний столик подарив замість гардероба, бо другого не було”.
На квартирі у подружжя народилася дочка. За два роки Сапіги почали будувати своє житло. Для кровлі винаймали робочих, стіни били колективом — толокою.
Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: “Я десять років глядіда дітей і їздила, копала канави, яму. Ходила по солому на поле. Собирали ту солому, щоб мазать хату”.
Пані Євгенія розповідає: її чоловік пройшов усю війну, більше 20 років працював на Дніпровському металургійному заводі. Вона сама ще в юності підробляла в Краснопільському радгоспі.
 Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: “Полоть їздили, собирать їздили і нам овощами платили — ото так виживали. А у 42 годи я попала на мартен у завод ДЗМО. Вісовщиком шихти робила”.
Усього у Сапігів три дочки, п’ять онуків, сім правнуків і одна праправнучка.
Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: “Ну, друг-другу, по возможності, помагаєм. Все время ми общаємся. На ніякі скандали ніхто не обраща вніманія”. Віра Михайлова, середня дочка: “У нас была строгая дисциплина. Каждый день, отец по-военному, дневальный. Если уже кто-то дневальный — моет посуду, убирает, значит, – это не должно быть никаких отклонений. Всё прошли. Такое впечатление, что только на пользу. Слава Богу, они до сих пор живы и в здравом рассудке”.
З “платиновим” або “благодатним” весіллям подружжя привітали голова Новокодацької районної ради Олег Денисенко і голова Спілки ветеранів Володимир Духневич.
Володимир Духневич, голова Спілки ветеранів Новокодацького району: “Они прожили нелёгкую, но замечательную жизнь. И смотрите какая у них семья — большая, дружная. Что им не хватает? Здоровья. Вот я им желаю здоровья”. Віра Михайлова, середня дочка: “Чтобы ясный ум был и хорошая память. И здоровье. Вот сказали, два года они ещё должны прожить. Значит будем этой цели добиваться”.
Автор – Георгій Марков Камера – Олександр Наумов

Вибір редакції

У Павлограді працівники поліції, щоб збільшити показники оперативно-розшукової діяльності, фальсифікували матеріали кримінальних проваджень

Перші та найкращі. У Павлограді працівники поліції, щоб збільшити показники оперативно-розшукової діяльності, фальсифікували матеріали кримінальних проваджень. Уже затримали сімох учасників

05 Червень, 17:34
Прогноз погоди на вихідні, 6 та 7 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

05 Червень, 17:25
Через пандемію для українців змінили правила призову в армію

У 2020 році на строкову службу юнаки потраплять влітку. Норми змінено через поширення епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Про це 5

05 Червень, 14:44
Регіональна Дніпропетровська комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області з 5 червня

Регіональна комісія з ТЕБ і НС дозволила пом’якшити карантин в області.  

04 Червень, 22:11
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 21:48
Анонім погрожував вибухами та зумисним зараженням COVID-19 (коментар)

На електронну пошту різних спецслужб прийшов лист про те, що нібито анонім заклав бомби по всьому місту. У повідомленні сказано,

04 Червень, 21:43
З 4 по 6 червня надзвичайники проведуть санобробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини (КОМЕНТАР)

З 4 по 6 червня надзвичайники планують провести санітарну обробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини. Для цього за рахунок обласного

04 Червень, 20:52
У зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча (КОМЕНТАР)

В зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча   Заповідник хімзаводу, де живуть близько 200 різних тварин, днями поповнився

04 Червень, 19:39