13 января 2020, 18:53

70 років разом — історія подружжя Сапігів (ВІДЕО)

  Йому — 98, їй — 92. Іван та Євгенія Сапіги 70 років прожили у злагоді, народили трьох доньок. Подружжя мешкає у Дніпрі — у будинку, що його побудували власними силами ще у середині минулого століття. Історія одного сімейного життя — далі у сюжеті.
«Всего было в жизни за 70 лет, Но радость успеха — дороже всех бед. Есть дети, есть внуки, есть собственный дом, И всё это сделано с милым вдвоём».
Євгенія Петрівна декламує вірш, що його склала сама — про подружнє життя довжиною у 70 років. Навіть народилися обоє у січні. Першого числа пані Євгенія відзначила своє 92-річчя. Її чоловіку, Івану Федосійовичу, 9 січня — 98. Пригадують: познайомилися випадково, у компанії друзів.
 Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: «Прийшли до двору, погомоніли. Він каже: ходить гулять я не буду, мені вже 28 років, треба жениться. На другий день чи на третій прийшов — зібрали документи, однесли в ЗАГС. Найшли кватиру, купили кровать. Батько нам кухонний столик подарив замість гардероба, бо другого не було».
На квартирі у подружжя народилася дочка. За два роки Сапіги почали будувати своє житло. Для кровлі винаймали робочих, стіни били колективом — толокою.
Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: «Я десять років глядіда дітей і їздила, копала канави, яму. Ходила по солому на поле. Собирали ту солому, щоб мазать хату».
Пані Євгенія розповідає: її чоловік пройшов усю війну, більше 20 років працював на Дніпровському металургійному заводі. Вона сама ще в юності підробляла в Краснопільському радгоспі.
 Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: «Полоть їздили, собирать їздили і нам овощами платили — ото так виживали. А у 42 годи я попала на мартен у завод ДЗМО. Вісовщиком шихти робила».
Усього у Сапігів три дочки, п’ять онуків, сім правнуків і одна праправнучка.
Євгенія Сапіга, у шлюбі 70 років: «Ну, друг-другу, по возможності, помагаєм. Все время ми общаємся. На ніякі скандали ніхто не обраща вніманія». Віра Михайлова, середня дочка: «У нас была строгая дисциплина. Каждый день, отец по-военному, дневальный. Если уже кто-то дневальный — моет посуду, убирает, значит, — это не должно быть никаких отклонений. Всё прошли. Такое впечатление, что только на пользу. Слава Богу, они до сих пор живы и в здравом рассудке».
З «платиновим» або «благодатним» весіллям подружжя привітали голова Новокодацької районної ради Олег Денисенко і голова Спілки ветеранів Володимир Духневич.
Володимир Духневич, голова Спілки ветеранів Новокодацького району: «Они прожили нелёгкую, но замечательную жизнь. И смотрите какая у них семья — большая, дружная. Что им не хватает? Здоровья. Вот я им желаю здоровья». Віра Михайлова, середня дочка: «Чтобы ясный ум был и хорошая память. И здоровье. Вот сказали, два года они ещё должны прожить. Значит будем этой цели добиваться».
Автор — Георгій Марков Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

У 2019 році батьки з Дніпропетровщини отримали понад 22,5 тисячі «пакунків малюка»

Минулого року мешканці Дніпропетровщини, які стали батьками, отримали  понад 22,5 тис «пакунків малюка». Там – речі першої необхідності для мами

28 Январь, 14:49
З 1 лютого на маршруті №76 у Дніпрі використовуватимуть нові автобуси, через що зміниться маршрут руху

  Про це у facebook написав завідувач сектором контролю та моніторингу договірних зобов'язань департаменту транспорту і транспортної інфраструктури Дніпровського міськради

28 Январь, 14:46
У 2019 контракт зі Збройними силами України підписали 2289 жителів Дніпропетровщини

Про це повідомили в управлінні взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської облдержадміністрації. Це  207 офіцерів і понад 2

28 Январь, 14:12
У Дніпрі демонтували незаконну прибудову в історичній частині міста

28 січня у Дніпрі працівники комунального підприємства «Благоустрій міста» демонтували незаконну прибудову до квартири на вулиці Олеся Гончара 15/17. Конструкцію

28 Январь, 14:01
Анастасія Черноколенко з Дніпра взяла бронзу в боксерському турнірі «Странджа-2020»

Дніпровська спортсменка стала призеркою міжнародного боксерського турніру У Софії (Болгарія) відбувся міжнародний боксерський турнір «Странджа-2020». Участь у змаганні взяли понад

28 Январь, 12:57
Мітингарі перекрили під’їзди бо головного офісу «ПриватБанку» (КОМЕНТАР)

Від вересня 2019-го під стінами офісів і відділень "ПриватБанку" у Дніпрі збираються люди у жилетках Нікопольського феросплавного заводу. Вони вимагають

27 Январь, 22:03
Глибоке провалля утворилося біля торговельного центру “Курчатівський” (КОМЕНТАР)

Наче на стику тектонічних плит: у Дніпрі вкотре провалився ґрунт. Величезний яр з’явився на Ярмарковому узвозі, біля торговельного центру “Курчатівський”.

27 Январь, 21:00
МОЗ України: станом на сьогодні немає жодного підтвердженого випадку коронавірусу 2019-nCoV в Україні

МОЗ України наголошує, що станом на сьогодні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV в Україні. Раніше повідомлялось про три

27 Январь, 20:27