10 февраля 2020, 18:59

Міжнародний день хіджабу відсвяткували у Дніпрі (ВІДЕО)

«Хіждаб – мій усвідомлений вибір», — наполягають жінки, які носять цей одяг.  Проста хустка і довга сукня навіть в 21-му столітті часто можуть провокувати на агресію, насмішки чи стереотипи. Представниці ісламського культурного центру вирішили не лише відзначити  у вузькому колі Міжнародний день хіджабу, а і розповісти,  з якими стереотипами їм доводиться стикатися.   Просторий одяг по кісточки, заховане волосся —  видно лише обличчя та долоні – хіджаб не головний убір, а стан душі.  
Анастасія Радовелюк, організаторка події: «Хіджаб – це свобода мого вибору. Мене ніхто у суспільстві не може змусити вдягнутися в якийсь інший одяг. Це мій вибір і я його дотримуюсь вільно».
Жінки ісламського культурного центру в Дніпрі вирішили відсвяткувати Міжнародний день хіджабу.  
Анастасія Радовелюк, організаторка події:  «Кожна мусульманка має дотримуватися хіджабу. Але це не лише головний убір. Це повний образ, який відповідає певним умовам. Це припис, яке написане в Священній Книзі. Це має бути широкий одяг, який не показує шкіру».
Мета  щорічної акції —  спростувати стереотипи про жінок у хіджабі.  
Віра Лисунець, учасниця: «Жінка в ісламі не обмежена лише хатою. І чоловіки не мають на меті обмежити жінку».
Одна з останніх перемог –  восени 2019 жінкам у хіджабі дозволили  фотографуватися на документи.   Ще одна перемога – фігуристці Захрі Ларі дозволили в хіджабі виступати на спортивних  змаганнях.  
Віра Лисунець, учасниця:  «Раніше фігуристи не мали права виступати у головних уборах і в прикрасах, бо це могло привести до травматизації. Але для неї це змінили».
Як правильно покрити голову, розповідає і показує  Саджита .
Саджита Заєд – проводить майстер клас: «Спершу вдягаємо шапочку, щоб волосся трималося. Далі є різновид хустки. Від країн залежить. Щоденно це може бути найзвичайніший платок, під одяг. І закріпляємо магнітами, булавками, хтось взагалі одною булавкою закріпляє».
Хіджаб вважають неповноцінним, якщо його не доповнити відповідним одягом.
Саджита Заєд – проводить майстер клас: «Це сукні, всі вони називаються абаї. Це широкий рукав чорного кольору чи прикрашений. Це просто як сукня вдягається, можна поверх сукні. Деякі дівчата під них вдягають однотонну сукну, а поверх цю».
Анастасія вже рік як прийняла іслам і півтора – носить хіджаб.  На вулицях Дніпра їй доводилось зустрічати різні погляди і вслід чути різні вигуки.  
Анастасія Распопова, сповідує іслам: » Буває, що вдень тобі тричі можуть сказати: «Ой, втекла». До батареї прикують. А буває, що всі цілком дружні. Найбільш обідне, коли вже вслід кричать: «Підривати приїхала. Взагалі, ці мусульмани…»
Оператор непомітно знімає, як Анастасія у хіджабі просить підказати дорогу. Агресивно не реагує ніхто. Але…  
Анастасія Распопова, сповідує іслам:  «Хтось спокійно відповідав, а хтось навіть відповідати не хотів».
Натомість Віра ніколи досі не зустрічала агресію, кола йшли вулицею у хіджабі.  
Віра Лисунець, учасниця: » Як правило, це інтерес і люди дивляться з цікавістю. Загроза – ні, ніколи. Бувало, що люди показували – це красиво».
У світі існує тепер і мода на хіджаб – модельєри дивують різними кольорами та формами. Створюють цілі колекції  стилізованого одягу, і вдягають його потім не лише на подіум, а і в повсякденному житті. Авторки — Оля Василець, Валерія Краснова Камера — Руслан Герасименко та Олександр Наумов  

Вибір редакції

Одного із призвідників смертельного ДТП у Дніпрі відпустили на домашній арешт (коментар)

  Наразі вже з'ясовано, що в салоні "Ауді" під час ДТП були учасники злочинного угруповання. Вони тікали від патрульних на

19 Февраль, 23:17
У Кривому Розі затримали чоловіка, який розчленував жінку через борг у 200 гривень (КОМЕНТАР)

Кривава розправа через 200 гривень: у Кривому Розі затримали чоловіка, який розчленував людину. Один із фрагментів тіла знайшли місцеві в

19 Февраль, 21:51
Поліцейські затримали банду викрадачів людей і врятували жінку (КОМЕНТАР)

Поліцейські затримали чергову банду викрадачів людей. В її складі  четверо чоловіків. Двоє з них  судимі за тяжкі та особливо тяжкі

19 Февраль, 21:46
Пам’ять людей, що полягли у боях за Дебальцеве, вшанували у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Активна фаза боїв припала на період з  21 січня до 18 лютого 2015 року. Точну кількість загиблих, полонених та поранених

19 Февраль, 21:28
Теплий день і скромний вітер — прогноз погоди на 20 лютого  (ВІДЕО)

Теплий день і скромний вітер - прогноз погоди на 20 лютого 2020 року.            

19 Февраль, 19:10
Костюмована екскурсія Дніпром від Олександра Поля (ВІДЕО)

Познайомитися із історією Дніпра разом із видатною історично постаттю — у  березні в Дніпрі почнеться костюмована екскурсія "Видатні історичні постаті".

19 Февраль, 19:01
Курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ нагадали про День Герба (ВІДЕО)

Нагадати українцям про День герба — на плацу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ провели святоковий флешмоб.   Близько сотні курсантів сформували

19 Февраль, 18:55
Дніпропетровський театр опери і балету підготував концерт Пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні

Жителів Дніпропетровщини запрошують на концерт пам'яті. Його підготував обласний театр опери і балету - до Дня Героїв Небесної Сотні. Вхід

19 Февраль, 15:59