Дніпровські надзвичайники напоготові і готуються до можливого спалаху коронавірусу в нашій області. Наразі це легенда практичних навчань, – хай би такою і залишалась. Менше із тим, відновити навички і знання — необхідно. Завдання на іспиті — провести санітарну обробку населення і техніки. Тренування бачив Стас Коновалов.
Стас Коновалов, журналіст: “Дніпровські рятувальники готуються зустрічати українців з підозрою на коронавірус. Але не лякайтеся – це лише легенда. Працівники ДСНС проходять спеціальні навчання”.
За легендою, з карантинної зони на Дніпропетровщину прибувають десятеро людей. Кілька з них, ймовірно, уражені коронавірусом. Завдання для надзвичайників — провести санобробку техніки і речей, а людей — негайно обстежити.
Олександр Шевченко, заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України у Дніпропетровській області: “Те, що ви бачите тут, – це то, що ми можемо зробити власними силами і засобами сьогодні. Це ті наші максимальні можливості, заходи, які здійснює наша група радіаційно-біологічно-хімічного захисту, яка є на нашому оснащенні. Цей пункт ми можемо встановлювати будь де. Він абсолютно автономний”.
Автобус проїжджає штучним водяним коридором. Машину обмивають і у такий спосіб видаляють небажані біологічні агенти з поверхні транспорту. Цей процес має назву деконтамінація. Далі всі пасажири знімають верхній одяг – його здають на термообробку.
Олександр Берест, начальник групи РХБЗ: “Можно пускать в камеру как чистый пар, так и пароформалиновую смесь или же другую смесь. Какое противомикробное вещество зальем, то мы и подаем в камеру. В камере можно температуру догнать до 98 градусов. Так что микробы убивает нормально”.
Деконтамінації піддають і людей, усі вони приймають душ. Потім на прибулих чекає реєстрація. Саме на цьому етапі знайшли потенційного носія коронавірусу.
Потенційного хворого обстежують і доправляють до медичного закладу.
Олександр Герасимов, працівник мобільного медичного пункту: “Це є кардіомонітор, який показує у пацієнта артеріальний тиск, число серцевих скорочень, при необхідності – електрокардіограму. В даному випадку, якщо є загроза на коронавірус, найважче ускладнення, яке полягає на дихальну систему, – він показує насищеність крові киснем. Ось ця цифра “99”. Якщо цифра падає нижче 90, то це вже трактується, як середньоважкий стан і він потребує при транспортуванні штучної вентиляції легень. Ми бачимо, що у даного немає загрози і він може перевозитися без підключення до апарату штучної вентиляції легень”.
Після огляду пацієнтів, на місці працюють надзвичайники в костюмах хімзахисту. Ранцевими оприскувачами обробляють приміщення хлорвмісним розчином, який нейтралізує вірус. Основна задача — не допустити розповсюдження інфекції, тому особливу увагу приділяють засобам захисту рятувальників.
Ярослав Берковський, молодший сержант аварійно-рятувального спецпідрозділу аварійно-рятувального відділення ДСНС: “Химическо-радиационный костюм, который полностью защищает при дезинфицировании. Обеспечивает бактериальную и химическую защиту”.
Дніпропетровські надзвичайники іспит здали успішно, навички відновили, далі сподіваються, що у пригоді вони не стануть.
Автор – Стас Коновалов
Камера – Руслан Герасименко