24 Березня 2020, 13:38

Фейк чи панацея? В одній із аптек Дніпра з’явилися ліки від коронавірусу (ВІДЕО)

  Фармацевти в одній з аптек Дніпра винайшли препарат із гучною назвою «Антикоронавірус». Варто зазначити, що ліків від COVID-19  ще немає і продавати їх не можуть. Розкрити секрет цього диво-засобу взялися журналісти “9 каналу”.  
Стас Коновалов, журналіст: “За даними всесвітньої організації здоров`я, ліків від коронавірусу поки не існує, втім, на прилавках дніпровської аптеки з’явилися подібні флакони із назвою «антикоронавірус». Фейк чи панацея? Давайте перевіримо!»
  Прийом журналістів “9 каналу” був не надто теплим. Пояснень дочекались від представника аптеки, Сергія. Той  розповів, що «Антикоронавірус» – це гомеопатичний засіб, який продавали днями в аптеці.  
Сергій, представник аптеки: “То був гомеопатичний лікарський засіб на основі лікарських рослин і настоянок. Це для людей, які лікуються гомеопатією”.
  Лікарі у свою чергу стверджують: гомеопатія — недоказова медицина. Ці препарати не довели свою ефективність під час досліджень. Медики радять користуватися тільки перевіреними ліками. Якщо виникають сумніви у походженні препарату, в аптеці можна запитати дозвільні документи на реалізацію того чи іншого товару.  
Іван Кондратенко, сімейний лікар приватної практики: “В нормальних країнах Європи та Америки, де існує доказова медицина, будь-які гомеопатичні засоби не використовуються у роботі лікарів, тому що вони не довели свою ефективність під час наукових досліджень. Береться лікарський засіб, у даному випадку — гомеопатичний препарат, і, наприклад, на 1000 людей проводиться дослідження, чи дійсно він допомагає, чи не допомагає. Тому встановлено давно той факт, що гомеопатичні препарати не допомагають. Якщо спитати дозвільні документи на реалізацію цього препарату, то виникнуть певні питання. Тому що для будь-якого лікарського засобу, які використовуються на території України, повинен бути сертифікат і купа інших документів рівня Міністерства охорони здоров’я щодо дозволу використання його, як лікарського засобу, або хоча би як біологічно активна домішка”.
  Також на препараті не було вказано який тип коронавірусу він має «лікувати». В аптеці погоджуються: назву обрали некоректну, і, як стверджують, вже зняли товар із продажу.  
Сергій, представник аптеки: “Це була необ’єктивна назва і його в нас зараз немає. Ми його зняли з виробництва. Він разово був виготовлений, за індивідуальним прописом лікаря-гомеопата”.
  Автор – Стас Коновалов Камера – Дмитро Большак

Вибір редакції

З 4 по 6 червня надзвичайники проведуть санобробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини (КОМЕНТАР)

З 4 по 6 червня надзвичайники планують провести санітарну обробку вулиць у найбільших містах Дніпропетровщини. Для цього за рахунок обласного

04 Червень, 20:52
У зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча (КОМЕНТАР)

В зоозоні Павлоградського хімзаводу у пари бізонів народилося дитинча   Заповідник хімзаводу, де живуть близько 200 різних тварин, днями поповнився

04 Червень, 19:39
Легенда про жасмін. Прогноз погоди на 5 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

Легенда про жасмін. Прогноз погоди на 5 червня, п'ятницю. Дніпро і область  

04 Червень, 17:45
Утилізація ракетного палива радянських міжконтинентальних ракет у Павлограді — відбудеться (ВІДЕО)

Утилізація ракетного палива радянських міжконтинентальних ракет у Павлограді — відбудеться. Більше 133 мільйонів гривень з резервного фонду виділили на утилізацію

04 Червень, 17:42
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, – міністр інфраструктури

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 17:28
19 червня в Україні святкуватимуть День фермера

04 Червень, 15:53
Верховна Рада призначила Олександра Ткаченка міністром культури та інформполітики

Верховна Рада проголосувала за призначення міністром культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, народного депутата від "Слуги народу" і колишнього медіаменеджера.

04 Червень, 13:56
З 15 червня в Україні розпочнеться призов до війська, який був перенесений з весни 2020 року із-за пандемії коронавіруса

Про це повідомив начальник відділу призову Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Іван Іванов. На строкову військову службу

04 Червень, 13:17