Карантин у Данії. Кожного дня ми дізнаємося як переживають пандемію в різних куточках світу – все завдяки нашим землякам, які готові розповідати про організацію карантину та настрої людей. Злата Байрачна живе у передмісті Копенгагена та працює гідом. Зараз її робота через карантин – призупинена. Злата розповідає: данці також панікували, але вони намагаються долати тривожні настрої, наприклад, спеціальними акціями. Маски та одноразові рукавички складно отримати і у благополучній Данії. Значна частина людей працює віддалено, намагаються дотримуватися соціальної дистанції, а поліція обмежує доступ до деяких популярних для відвідування місць.
Злата Байрачна:
“Коли почався карантин, в країні, звичайно, почалася паніка. Люди згрібали все в супермаркетах, той самий туалетний папір, який прогримів на цілий світ. Дизінфікатори дістати можна в принципі. Магазини зробили такі акції: дехто пише “перший буде коштувати 40 крон, а другий — 1000 крон”. Це зробили для того, щоб люди не згрібали все підряд. В країні дуже важко дістати маску або рукавички, у мене немає ні маски, ані рукавичок. Ми буваємо тільки десь в лісі, де мінімум шансів зустріти інших людей, десь на пляжі. Виходити на вулицю нам можна, і навіть рекомендують бувати на свіжому повітрі. Але — обов’язково тримати дистанцію в 2 метри, не підходити близько до інших людей. Нам не обов’язково носити маски, рукавички, тим паче, що їх просто немає де купити – я не знайшла їх в жодній аптеці чи супермаркеті. Їх просто немає”.
Станом на 13 квітня, у Данії — понад 6 тисяч офіційно заражених коронавірусом, 285 людей померли та 2,235 — одужали. А вже з 15 квітня у Данії будуть послаблювати карантин: розпочнуть роботу дитячі садки і початкові школи – за умови, якщо кількість хворих залишиться стабільною. Проте учні та викладачі повинні якомога більше перебувати на відкритому повітрі, а коли заняття проводяться у приміщенні, між всіми учасниками навчального процесу має бути більша дистанція.
Злата Байрачна:
“Першими виходять діти. Діти від 0 до 11 років, тобто – це дитячі садки та учні початкових класів. Логіка пояснена статистикою, що діти хворіють найменше і симптоми в них найлегші. Ну і друге: як випускати батьків на роботу, якщо діти будуть вдома? Це нереально. Треба, щоб діти теж були в той час, щоб хтось за ними дивився. У мене дитині 4 роки і ми чекаємо від дитсадку якоїсь інформації, як буде виглядати її день в новому житті. Написано лише, що буде не так, як раніше. Є різні правила, скільки квадратних метрів буде для кожної дитини. Тобто повинно бути в кожному садку, щоб діти не підходили дуже близько один до одного, вони будуть часто мити руки. Буде запроваджено багато нового. Також у садку будуть прати іграшки 2 рази на день”.