Рожеве квітування в університетському парку. У Дніпрі знову рясно зацвіла японська вишня — сакура. Зазвичай біля дерев повно людей — це одне із найбільш популярних місць для весняних фотосесій і просто прогулянок. Карантин цвітінню не заважає, а милуватися ним Стас Конвалов пропонує онлайн. Просто зараз.
Стас Коновалов, журналіст: “Раніше під час цвітіння сакури тут проводило час багато людей. Як зранку, так і ввечері. Містяни любувалися квітучими деревами, робили селфі. Втім, цьогоріч діють карантинні умови і залишається спостерігати за цією красою тільки з відеозаписів. Отже, “9 канал” надає саме таку можливість”.
На алеї сакур, що біля університету залізничного транспорту, ростуть дерева вишні дрібнопильчастої. Загалом у світі налічується 10 видів сакур, у Дніпрі росте щонайменше чотири з них.
Анатолій Кабар, директор ботанічного саду Дніпровського національного університету ім. О. Гончара: “У нас, у Дніпрі, зустрічається, якщо не помиляюсь… я особисто бачив чотири види цих вишень, а люди говорили, що близько 5-6 видів є”.
Директор ботанічного саду ДНУ каже: український клімат японській вишні не дуже сприятливий. Сакурі необхідне більш вологе повітря, тому рослину схрещують з місцевою вишнею або черешнею.
Анатолій Кабар, директор ботанічного саду Дніпровського національного університету ім. О. Гончара: “Тому її у наших умовах щеплять на інші види. Це на черешню звичайну — дичку або ще іноді щеплять на магалебську вишню антипку і зрідка щеплять, в останній час, на селективний гібрид гізела. Їй потрібен клімат більш вологий, тому що ця рослина родом з Японії, там клімат більш океанічний, більш вологіший. Там також квітує не більше двох тижнів — максимум, а у наших умовах взагалі вийшов місяць”.
Дніпряни зізнаються: за період карантину вже скучили за прогулянками. Дехто за альтернативу має поїздки на дачу, але ж вони є не у всіх.
СОЦОПИТУВАННЯ
Цьогоріч квітування дерев на рідкість тривале. Через раннє потепління, воно розпочалося ще в березні та закінчиться на початку травня. Тож якщо карантин закінчиться 11 травня, маєте шанс помилуватися квітом сакур особисто. А ні — то зберігайте собі це відео і насолоджуйтесь природою онлайн.
Автор – Стас Коновалов
Камера – Ілля Ломовський