У МОЗі наголосили, що при витоку радіації на ЗАЕС звичайний розчин йоду не допоможе. Єдиним препаратом для ефективної йодної профілактики залишається калій йодид. Але його не рекомендують вживати людям старше 40 років. До того ж, препарат не можна використовувати для профілактики.
Медики розповіли, чому розчин йоду неефективний.
-Інші види йодних розчинів (спиртовий розчин йоду, розчин Люголя, повідон-йод) не всмоктуються та не накопичуються в щитоподібній залозі, отже не захистять від радіоактивного йоду. Йдеться як про приймання всередину, так і про нанесення йодних сіточок.
Прийом зазначених препаратів в кращому випадку не принесе жодного ефекту, в гіршому ж – зашкодить (хімічні опіки ротової порожнини, стравоходу тощо).
Тому єдиним препаратом для ефективної йодної профілактики залишається калій йодид, – зазначають у МОЗ.
Варто пам’ятати, що калій йодид захищає лише щитоподібну залозу і не може захистити інші органи.
Препарат не можна використовувати «для профілактики». Його приймають одноразово виключно після оповіщення від офіційних органів влади.
Оптимальним є прийом калію йодиду за 6 годин до впливу радіоактивного йоду. Зважаючи на малу ймовірність прогнозування такої ситуації, допустимим для прийому препарату є проміжок часу від 24 годин до моменту надходження радіоактивного йоду до організму та до 8 годин після його впливу.
Пізніший прийом препарату є шкідливим для організму.
Також зазначається, що після 40 років щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, отже прийом калію йодиду може завдати більше шкоди, ніж користі.
Юлія Олександрова









