Спалювати опале листя і сухостій заборонено. Порушникам загрожують штрафи або навіть кримінальна відповідальність.
Через це порушення зростає загроза лісових пожеж. Вогонь може перекинутись на житлові будинки.
До того ж випалювання шкодить навколишньому середовищу і здоров’ю людей. Продукти горіння містять токсичні речовини. Це небезпечні сполуки ртуті, свинцю та інших важких металів. Вони викликають загострення хронічних захворювань, алергічні реакції й онкологію.
За підпал сухостою та опалого листя передбачено штраф від 3 060 до 21 420 гривень або позбавлення волі від 15 років.
Єдиний безпечний метод утилізації сухого листя і трави – компостування.
Якщо ви стали свідком злочину – викликайте поліцію за номером «102».
Юлія Олександрова









