Від 27 вересня набули чинності зміни до правил перетинання кордону, затверджені постановою Кабінету міністрів України від 10 вересня 2022 року.
Зміни переважно стосуються порядку пропуску через кордон осіб, які мають проблеми зі здоров’ям, та тих, хто їх супроводжує.
Про це йдеться на сайті Державної прикордонної служби України.
Відповідно до змін, громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є супроводжувачами, вже не обмежена кількість перетинів кордону на виїзд з України.
Зауважимо, раніше їм це дозволялося лише 1 раз на час дії воєнного стану.
Вказані чоловіки тепер можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначених переліком захворювань, яких вони доглядають, якщо зазначені особи перебувають на консульському обліку.
У ДПСУ наголошують, що українці, які підлягають призову під час мобілізації, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.
Юлія Олександрова









