Єврокомісія оприлюднила дані споживання газу в країнах Євросоюзу за серпень-вересень поточного року. Загалом у всьому ЄС споживання знизилось на 14% у серпні та на 15% – у вересні, порівняно з середніми показниками для цих місяців за останні п’ять років.
Серед лідерів Швеція, якій за два місяці вдалося зменшити споживання газу більш, ніж вдвічі. Суттєво заощадили й в Нідерландах: на 29% і 32%. Німеччина спожила газу на 28% менше у серпні, та вже у вересні показник склав лише 7,4%. Країни Балтії, Люксембург, Румунія та Фінляндія, серед інших, також помітно заощадили споживання.
Однак є країни, в яких споживання навпаки зросло. Серед таких Іспанія, яка не досягла жодної економії за відповідний період. Країна спожила на 2,6% більше газу в серпні і на 0,9% у вересні. У Словаччині та Ірландії споживання також було вищим у зазначені місяці. Франція в серпні використала газу більше на 1,6%, але у вересні знизила споживання на 2,5%.
Нагадаємо, у липні, через надвисокі ціни на енергоносії та загрозу стабільному постачанню газу, країни ЄС домовилися добровільно скоротити споживання газу на 15%, порівняно з середнім показником останніх п’яти років. Наразі відомо, що країни Євросоюзу можуть ввести обов’язкове обмеження, якщо ситуація ускладниться.
Лана Дніпренко









