Компанія EOS Data Analytics успішно запустила перший супутник першого у світі агро-орієнтованого сузір’я, повністю створеного у межах групи проєктів Noosphere.
Над створенням цього супутника працювали й дніпровські науковці.
Супутник вже передав телеметрію та дані щодо стану систем, що підтверджує початок його роботи на орбіті.
3 січня EOS SAT-1, перший супутник EOS SAT, першої у світі орієнтованої на сільське господарство групи супутників, був успішно доставлений на низьку навколоземну орбіту ракетою Falcon 9 компанії SpaceX із Бази Космічних сил США на мисі Канаверал, у Флориді.
Супутник EOS SAT-1 — власна розробка компаній, що входять до Noosphere міжнародного підприємця у галузі ІТ та космічних технологій Макса Полякова.
Апарат був побудований та оснащений двома високоточними камерами DragonEye українсько-південноафриканської компанії-виробника космічної оптики Dragonfly Aerospace, двигун супутника розробила українська компанія SETS (Space Electric Thruster Systems), а компанія Flight Control Propulsion забезпечила 3-D друк деталей та виготовлення елементів корпусу.
EOS SAT допоможе агробізнесам контролювати ріст культур і виявляти спеку, холод, нестачу води, поширення бур’янів, напади шкідників та інші проблеми, що загрожують посівам.
Компанії також зможуть перевіряти ефективність нових засобів захисту рослин або добрив, керувати зрошенням, оцінювати врожайність.
EOS SAT-1 відстежує до одного мільйона квадратних кілометрів щодня.
Прогнозується, що о 2025 року EOS SAT охоплюватиме до 100% країн із найбільшою площею сільськогосподарських угідь та лісів, що становить 98,5% таких земель на всій планеті.
EOS SAT допоможе забезпечити продовольчу безпеку для багатьох людей планети.
Юлія Олександрова