Кіберфахівці СБУ нейтралізували російську хакерську атаку на електронні системи житлової інфраструктури у одному із прикордонних регіонів України.
Через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. Таким чином вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті.
Також агресора цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки.
До кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам рф хакерське угруповання з росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.
СБУ попереджає, що такі атаки ворога можуть повторюватися.
Тому треба приділяти більше уваги захищеності своїх комп’ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі і періодично їх змінювати.
Юлія Олександрова









