Роботи відомого дніпровського фотожурналіста Сергія Дівєєва презентували днями у стінах театру опери та балету.
Автор розповідає: на світлинах немає жодних підписів, тому що кожна фотокартка має говорити сама за себе.
Фотограф почав знімати ще з 2015 року. В основному фіксував події Дніпропетровщини. Довелося також побувати і в зоні бойових дій.
Головна мета виставки, каже Сергій, аби люди побачили війну очима автора, перейняли емоції зі світлини.
Кожна фоторобота на виставці є унікальною.
-Для кожного фотографа виставка – це підсумок роботи за певний час. В мене вже накопичилося багато робіт з 2015 року, пов’язаних з війною. Тому треба було виставляти. Це по-перше. По-друге, на жаль, деякі наші громадяни забувають, що таке війна. А треба, аби завжди пам’ятали.
На виставці представили 35 світлин.
– Відібрати ці роботи було вкрай важко, – розповідає автор. – Адже за 8 років накопичилося багато матеріалу. Однак, для експозиції відібрав найкращі з них.
Серед робіт є фото, де зображено тренування нашої баскетбольної команди – це хлопці, які були травмовані, без ніг або отримали інвалідність під час АТО.
Роботи у відвідувачів виставки викликають різні емоції.
Пресофіцерка повітрянного командування «Схід» Ірена Баранова розповідає, що фотороботи Сергія торкнулися її серця і дуже розчулили.
-По-перше, я прийшла відчути цю атмосферу. Подивитися, як себе відчуваєш при такій кількості фотографій одночасно і, я думаю, що виставка своєї цілі досягла. Вона дійсно створює таку атмосферу, коли особливо переймаєшся жахіттям війни, – поділилася вона.
Підтримати колегу прийшов відомий фотограф Ігор Співак. Він також впевнений: людям у тиловому місті треба нагадувати, що війна не десь далеко, а просто тут, поруч з кожним із нас.
-Такі виставки потрібно робити для того, щоб висвітлювати те, що робиться на війні. Бо ми живемо в місті, яке далеко від війни, і у декого може скластися враження, що все добре.
Відвідати виставку Сергія Дівєєва «Миті життя» можна у холі театру опери та балету до цієї осені.
Аліна Діденко