Троє мешканців Кам’янського району організували схему виманювання грошей у родичів українських військових та волонтерів.
Вони знаходили у соцмережах інформацію про збір коштів на допомогу та лікування військових.
Під час листування у месенджері видавали себе за представників міжнародних організацій та пропонували фінансову допомогу в іноземній валюті.
Під виглядом конвертування коштів засуджені отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та привласнювали гроші шляхом їх переведення на підконтрольні рахунки.
Загальна сума спричинених збитків становить 1,3 млн гривень.
Наразі відшкодовано майже 330 тисяч гривень.
Організатора групи засуджено до 9,5 років та двох учасників – до 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Накладено арешти на нерухоме майно, транспортні засоби учасників групи та вилучені під час обшуків грошові кошти для відшкодування завданих збитків потерпілим.
До набрання вироку законної сили учасники організованої групи перебуватимуть під вартою.

Інна Кот









