Представники Офісу Омбудсмана в Дніпропетровській області відвідали ДУ «Криворізька установа виконання покарань №3», де під вартою перебуває троє дітей.
В результаті, було зафіксовано низку порушень:
-під час повітряної тривоги неповнолітні не переміщуються до укриття;
-камери мають незадовільний санітарно-гігієнічний стан;
-бачки для питної води перебувають в антисанітарному стані: вода містить осад та бруд;
-не створені умови для дозвілля;
-відсутній контроль за освітнім процесом;
-психологічна допомога здебільшого не враховує особливостей психологічного стану неповнолітніх;
-персонал СІЗО палить у приміщеннях, суміжних з тими, де перебувають неповнолітні;
-відсутні належні медичні послуги дітям.Також виявлені проблеми з харчуванням і медичною допомогою дітям, які перебувають з матерями.
Одна засуджена скаржилась на неналежне забезпечення її дитини харчуванням. Тож після перевірки дитину забезпечили необхідним. Окрім того, немовля довго страждало від температури 38,5°C, і лише після втручання представників Омбудсмана його оглянув педіатр.

Інна Кот









