Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки розробили рекомендації для самозахисту від ядерних загроз.
У публікації наголошується, що йодопрофілактика проводиться тільки після офіційного оповіщення щодо її необхідності й вона виправдана лише тоді, коли радіація спричинена радіойодом.
У випадках застосування «брудних бомб» прийом препаратів йоду заборонений і може завдати організму непоправної шкоди.
Українцям ще раз нагадують дозування йодиду калію:
• немовлята від народження до 1 місяця – 16 мг;
• діти (від 1 місяця до 3 років) – 32 мг;
• діти (від 3 до 12 років) – 62,5 мг;
• підлітки (від 12 до 18 років), вагітні, матері-годувальниці та дорослі (до 40 років) – 125 мг.
Більше рекомендацій і детальних порад – читайте за посиланням.
Юлія Олександровa









