У ніч проти 2-го грудня під час повітряної тривоги було знеструмлено останню лінію «Запорізька АЕС – Дніпровська» напругою 750 кВ. В автоматичному режимі увімкнулися всі 20 дизельгенераторів, 8 із яких пізніше були залишені в роботі.
Знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, може призвести до відмови основного обладнання енергоблоку, наголосили в Енергоатомі.
Зусиллями українських фахівців 2-го грудня, о 7 годині ранку, було поновлено звʼязок із українською енергосистемою, відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ.
Черговий блекаут створює загрозу ядерній та радіаційній безпеці.
Лана Дніпренко









